Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie na 15 m kw. Mikroskopijna, ale wygodna kawalerka

Tekst i stylizacja: Elżbieta Błasikiewicz, projekt wnętrza: Joanna Majewska i Katarzyna Szaszkiewicz/Pogotowie Wnętrzarskie

Kawalerka Marii ma zaledwie 15,5 m kw. Dobry projekt mieszkania sprawił, że na mikroskopijnej powierzchni zmieściło się wszystko, co potrzebne do wygodnego życia.

małe mieszkanie, kawalerka, wystrój wnętrz, urządzanie wnętrz
Niewielka powierzchnia została wykorzystana co do centymetra. .Zrobione na wymiar meble nie kosztowały więcej od gotowych; generalny remont z wymianą podłóg, drzwi i okien oraz wyposażenie całego mieszkania zamknęły się w kwocie 34 tys. zł.
fot. Michał Mutor

Ile metrów ma kawalerka?

Kawalerka, czyli mieszkanie typu studio, zazwyczaj ma powierzchnię mieszkalną wynoszącą od 20 do 40 metrów kwadratowych. Jednakże dokładna powierzchnia może się różnić w zależności od lokalizacji, standardu budynku oraz indywidualnych preferencji właściciela.

Mini kawalerka

Malutkie mieszkanie w bloku. Czy w na 15 m kw. można wygodnie mieszkać? Okazuje się, że tak. Ta kawalerka w Warszawie stanowi na to najlepszy dowód. Pierwsze mieszkanie Marii zostało urządzone tak, że niczego tu nie brakuje, a mała powierzchnia nie doskwiera.

Plan mieszkania: 15,5 m kw.

Kawalerka na nowy początek

Gospodyni przez kilka mieszkała w Holandii, do której pojechała z miłości do chłopaka. Uczucie przeminęło, ale Rotterdam tak się jej spodobał, że postanowiła zostać w nim na stałe. Zaczęła jednak tęsknić za rodzinnym krajem. Rzuciła więc nieźle płatną pracę i zaryzykowała rozpoczęcie wszystkiego od nowa w Polsce. Na szczęście miała trochę oszczędności; część z nich przeznaczyła na rozkręcenie własnego biznesu, a za resztę kupiła mieszkanie - zaledwie 15,5-metrowe, ale uznała, że na początek takie w zupełności jej wystarczy.

Mieszkanie urządzone z pomysłem

O pomoc w urządzeniu wnętrza poprosiła projektantki, które zadbały, by w malutkiej kawalerce niczego jej nie brakowało. Przede wszystkim wykorzystały największy atut mieszkania - wysokość 3,3 metra. Zbudowana w nim antresola, przeznaczona na sypialnię, zwiększyła powierzchnię użytkową pokoju i ułatwiła funkcjonalne zaaranżowanie reszty tego pomieszczenia. W rezultacie Maria ma nie tylko dobre warunki do odpoczynku i okazjonalnej pracy; w każdej chwili może też przenocować holenderskich przyjaciół, którzy chętnie wpadają do niej w odwiedziny.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie na 15 m kw. Mikroskopijna, ale wygodna kawalerka