Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie na 15 m kw. Mikroskopijna ale wygodna kawalerka

Tekst i stylizacja: Elżbieta Błasikiewicz, projekt wnętrza: Joanna Majewska i Katarzyna Szaszkiewicz/Pogotowie Wnętrzarskie

Kawalerka Marii ma zaledwie 15,5 m kw. Dobry projekt mieszkania sprawił, że na mikroskopijnej powierzchni zmieściło się wszystko, co potrzebne do wygodnego życia.

Malutkie mieszkanie w bloku. Czy w na 15 m kw. można wygodnie mieszkać? Okazuje się, że tak. Ta kawalerka w Warszawie stanowi na to najlepszy dowód. Pierwsze mieszkanie Marii zostało urządzone tak, że niczego tu nie brakuje, a mała powierzchnia nie doskwiera.

Plan mieszkania: 15,5 m kw.

Kawalerka na nowy początek

Gospodyni przez kilka mieszkała w Holandii, do której pojechała z miłości do chłopaka. Uczucie przeminęło, ale Rotterdam tak się jej spodobał, że postanowiła zostać w nim na stałe. Zaczęła jednak tęsknić za rodzinnym krajem. Rzuciła więc nieźle płatną pracę i zaryzykowała rozpoczęcie wszystkiego od nowa w Polsce. Na szczęście miała trochę oszczędności; część z nich przeznaczyła na rozkręcenie własnego biznesu, a za resztę kupiła mieszkanie - zaledwie 15,5-metrowe, ale uznała, że na początek takie w zupełności jej wystarczy.

Mieszkanie urządzone z pomysłem

O pomoc w urządzeniu wnętrza poprosiła projektantki, które zadbały, by w malutkiej kawalerce niczego jej nie brakowało. Przede wszystkim wykorzystały największy atut mieszkania - wysokość 3,3 metra. Zbudowana w nim antresola, przeznaczona na sypialnię, zwiększyła powierzchnię użytkową pokoju i ułatwiła funkcjonalne zaaranżowanie reszty tego pomieszczenia. W rezultacie Maria ma nie tylko dobre warunki do odpoczynku i okazjonalnej pracy; w każdej chwili może też przenocować holenderskich przyjaciół, którzy chętnie wpadają do niej w odwiedziny.

Skomentuj:

Mieszkanie na 15 m kw. Mikroskopijna ale wygodna kawalerka