Całkowita metamorfoza pokoju z kuchnią za 8100 zł

Wbrew temu, co można by sądzić, w tej metamorfozie większość pieniędzy pochłonęła nie kuchnia, ale... pokój dzienny. Tę pierwszą wystarczyło bowiem odświeżyć, ten drugi trzeba było urządzić od początku.

Agnieszka, absolwentka malarstwa na warszawskiej ASP, od kilku lat współpracuje z „Czterema Kątami” jako stylistka. Nic więc dziwnego, że kiedy wprowadzała się z Kamilem do swojego mieszkania, które dotąd wynajmowała obcym, postanowiła sama na nowo je zaaranżować.

I od razu oceniła fachowym okiem, co nadaje się do zostawienia i odnowienia, a co bezwzględnie wymaga wymiany. Próbę przeszły m.in. kuchenne szafki i płytki – nie były uszkodzone, wystarczyło je więc tylko przemalować, by odzyskały efektowny wygląd. Egzamin zdały również urządzenia AGD; do zlewozmywaka gospodarze dokupili jedynie inną baterię.

Z pokoju dziennego zniknęły natomiast wszystkie wysłużone meble, a w ich miejsce pojawiły się nowe, nie tylko estetyczne, ale i wygodne: kanapa z ogromnym pufem (to największy wydatek w tej metamorfozie), lekki stolik i gazetownik. Inne jest też oświetlenie. Z sufitu zwieszają się teraz lampy z grubymi kablami zamocowanymi na hakach wbitych w sufit, a na podłodze (również nowej) stoi efektowna lampa. Obojgu skojarzyła się ona z biurkowym modelem często używanym przez architektów i kreślarzy. Nieprzypadkowo – Kamil jest grafikiem.

Chciałam, by mieszkanie było jasne i niezagracone, by wydawało się przestronniejsze. Stąd powiewne białe firanki zamiast ciężkich kolorowych zasłon i niewiele mebli. Zrezygnowaliśmy np. z regału i półek w pokoju – w przedpokojowych szafach jest wystarczająco dużo miejsca. Nieoczekiwanie ciekawą ozdobą stały się luksfery doświetlające łazienkę; w szarej ścianie wyglądają naprawdę dużo efektowniej niż w żółtej!

- mówi Agnieszka Zabrodzka, stylistka 

Kosztorys kuchni:

Farba gruntująca do płytek, farba do podłóg, emalia do drewna (Tikkurila) - 180 zł
Farba do płytek (Magnat) - 72 zł
Blaty (IKEA) - 898 zł
Płyta laminowana (Obi) - 340 zł
Uchwyty (IKEA) - 239 zł
Bateria kuchenna (Castorama) - 98 zł
Lampy (hurtelektyczny.pl) - 120 zł
Kabel (bylight.pl) - 42 zł

Razem 1989 zł
(bez kosztów robocizny)

Kosztorys salonu:

Farba do ścian (Dulux) - 165 zł
Sofa i puf (Adriana Furniture) - 3878 zł
Laminowane panele podłogowe (Leroy Merlin) - 700 zł
Listwy przypodłogowe (drzwiipodlogi.vox.pl) - 100 zł
Lampa wisząca (Another Design) - 645 zł
Lampa podłogowa (Castorama) - 398 zł
Dodatki (zasłony, poszewki, stolik) (IKEA) - 215 zł
Zegar (Jysk) - 30 zł

Razem 6131 zł
(bez kosztów robocizny)

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Więcej o:
Komentarze (26)
Całkowita metamorfoza pokoju z kuchnią za 8100 zł
Zaloguj się
 • kkk_3

  Oceniono 36 razy 24

  pomalowane na szaro (ew.biało) ściany - są, szare meble - są, metalowa lampa zwisająca na kablu - jest, pokój z aneksem kuchennym, ale udający salon - jest, tylko stolika z palet brakuje.
  wygląda dokładnie tak samo, jak wszystkie inne bardzo oryginalne i hipstersko-nowoczesne metamorfozy ;)

 • heleonore

  Oceniono 20 razy 16

  Urządzone typowo na krótkotrwały wynajem ogłaszany na popularnym portalu, którego nazwa zaczyna się na "a". Półki zlikwidowane, brak normalnego stołu, nie widać szafy. W ogóle nie widać "życia" (sorry, ale nie nabiorę się na niby to niedbale pozostawione "rekwizyty" w postaci jakiś kolorowych gazet ułożonych do zdjęcia). Lokator mieszka tu max. kilka dni i trzyma swoje rzeczy w walizce. I nie ma w tym nic złego, tylko uczciwiej byłoby podać przeznaczenie lokalu. Nie byłoby tu wtedy powątpiewań co do jego funkcjonalności.

 • ffski

  Oceniono 15 razy 15

  8100zł - jakim cudem? Kupno paneli (nie liczę robocizny) + zakup kanapy+ zakup farb (malowanie we własnym zakresie) + zakup blatu kuchennego (robocizna własna) + szafki kuchenne (robocizna własna), nie ma co dalej wyliczać........ koszty z sufitu

 • klassa

  Oceniono 51 razy 13

  Piękna metamorfozowa salonokuchniokibelkołazienka.
  I K E A

 • ixi77

  Oceniono 22 razy 12

  Za zimno, za dużo szarości. Kanapa powinna mieć inny kolor i ta dostawka to jakaś pomyłka na tak niewielkiej przestrzeni. Ktoś jednak nie ogarnął stylu skandynawskiego. Brak tu duszy i osobowości, który jest tak ważny w tym surowym stylu

 • kazio007

  Oceniono 11 razy 3

  pseudoindywidualizm z Ikei

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX