Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza starego mieszkania dla młodych

red.

70-metrowe mieszkanie w poznańskiej kamienicy nie prezentowało się najlepiej. Właściciele postanowili przeznaczyć je pod wynajem z myślą o studentach. Gruntowny remont dał znakomity efekt.

Metamorfoza starego mieszkania dla młodych
Mieszkanie przed i po
fot. Studio Absynt www.studioabsynt.com

Mieszkanie znajduje się w zrewitalizowanej kamienicy na poznańskiej Wildzie. Pierwotnie składało się z dwóch pokoi, kuchni oraz dużej łazienki. Głównym założeniem projektu była zmiana układu funkcjonalnego wnętrza i wydzielenie maksymalnej ilości pokoi oraz część wspólną i jadalnię. Wszystko po to, żeby można było wynająć mieszkanie, jak największej liczbie studentów. 

Po zmianie układu wnętrz udało się wygospodarować dwie sypialnie dla trzech osób, osobny salon i kuchnię z jadalnią.W pokojach postawiono na nowoczesny i minimalistyczny wystrój, tak żeby przyszli lokatorzy mogli łatwo dostosować aranżację do swoich preferencji. Jedynie w kuchni wprowadzono intensywniejsze motywy. Charakterystyczna gra zieleni, w różnych tonach, formach i materiałach przenika całe wnętrze. Dynamiczna grafika ścienna autorstwa Macieja Paszczaka determinuje wnętrze.

To ona towarzyszyła nam od samego początku projektu i decyzja o niej była kluczowa w odbiorze i identyfikacji całej przestrzeni. Ponad trzymetrowa wysokość kondygnacji została podkreślona pionową, intensywną, zieloną tkaniną przysłaniającą wnękę gospodarczą

- mówi Katarzyna Buczkowska, autorka projektu wnętrza.

W strefach wspólnych jadalni, łazience i korytarzu wydzielone zostały półki i szafki przydzielone odpowiednio dla poszczególnych mieszkańców, co ułatwia organizację. Pokoje sypialniane zostały wyposażone w niezbędne dla studenta meble. Jest także miejsce na sprzęty własne przyszłych lokatorów. Całość z pewnością przypadnie do gustu młodym lokatorom.

Projekt: Architekt Katarzyna Buczkowska, Ktura Architekci: www.kturaarchitekci.pl, www.facebook.com/ktura.architekci
Grafika ścienna: Maciej Paszczak www.mayercreativelab.pl
Zdjęcia: Studio Absynt www.studioabsynt.com

Skomentuj:

Metamorfoza starego mieszkania dla młodych