Trendy: zasłoń okno!

Mieszając różne desenie, możemy uzyskać niezwykłe efekty. Śmiało łączmy kwiaty z kratką, orientalne wzory z paskami. Najbezpieczniej w podobnej kolorystyce. Dla równowagi zachowajmy wstrzemięźliwość w tkaninach obiciowych.
1 Zasłony/tkaniny Zasłony/tkaniny fot. producent

Miks orientalny

Mieszając różne desenie, możemy uzyskać niezwykłe efekty. Śmiało łączmy kwiaty z kratką, orientalne wzory z paskami. Najbezpieczniej w podobnej kolorystyce. Dla równowagi zachowajmy wstrzemięźliwość w tkaninach obiciowych.

Okno po lewej stronie: tkanina Lolita, kolor Indigo/Chalk, 357 zł/m (lewa); tkanina Cheree, kolor Indigo/Chalk, 357 zł/m (prawa).

Okno środkowe: tkanina Reverie, kolor Turmeric, 343 zł/m (lewa).

Okno po prawej stronie: tkanina Boheme, kolor Indigo/Amber, 302 zł/m (lewa). Wszystkie tkaniny to mieszanka bawełny i lnu. Mają szerokość 128 cm. Pochodzą z kolekcji Jardin Boheme, Harlequin/Impresje Home Collection.

2 Tkaniny/zasłony Tkaniny/zasłony fot. producent

Impresje malarskie

W inspirujący plener zabiera nas brytyjska artystka Jessica Zoob. Ile się dzieje na jej ręcznie malowanych tkaninach! Przenikające się kolory i rozlewające plamy barwne tworzą wokół okna abstrakcyjną bordiurę.

Tkaniny Celabration z kolekcji Desire to gotowe panele o wymiarach 200 x 300 cm, z cyfrowo nadrukowanymi reprodukcjami obrazów Jessicy Zoob. 2097 zł/jeden panel, Black Edition/Decodore.

3 Tkaniny/zasłony Tkaniny/zasłony fot. producent

Pion i poziom

Wzory graficzne to motywy do zadań specjalnych. Wydłużone linie sprawiają, że wnętrze wydaje się wyższe. Poziome paski optycznie zwiększają przestrzeń i wprowadzają pozytywne zamieszanie wokół okna.

Tkanina zasłonowa Ocean z kolekcji Hoboken. Szer. 138 cm, cena w trakcie ustalania, Larsen/Impresje Home Collection

4 Tkaniny/zasłony Tkaniny/zasłony fot. producent

Ton w ton

Zwiewne, delikatne, ręcznie farbowane lny oraz bawełny z nadrukowanymi roślinami. Luźno rozpięte lub lekko przymarszczone, wpuszczają światło i słońce. Łączy je wspólna kolorystyka w odcieniach zimnych błękitów.

Bawełniana tkanina Jindai (lewa), z kolekcji Kaori, w kolorze indigo. szer. 137 cm, 334 zł/m; tkanina Saraille (prawa), w kolorze kobaltowym, z kolekcji Saraille, 100 proc. lnu, szer. 305 cm. Dostępna w kilkunastu kolorach, ręcznie farbowana, 818 zł/m, Designers Guild

5 Tkaniny/zasłony Tkaniny/zasłony fot. producent

Eksplozja kolorów

Białe okna i białe ściany to dobry powód, żeby zaszaleć z tkaninami. Skandynawscy projektanci proponują w tym sezonie wiosnę. I to w pełnym rozkwicie! Bujne korony drzew, unoszące się liście i kwitnące kwiaty. A wszystko w radosnych oranżach i różach. Solidny zastrzyk optymizmu na cały rok!

Bawełniana tkanina Älgört w roślinno-zwierzęce wzory. Świetnie sprawdzi się jako materiał zasłonowy, obiciowy lub jako tkanina dekoracyjna, np. na stół. Szer. 150 cm, 19,99 zł/m, IKEA

Skomentuj:
Trendy: zasłoń okno!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX