Dekoracje ścian, - co oprócz obrazów?

W dzisiejszych czasach coraz częściej odbiega się od dekoracji ścian przy użyciu obrazów. Wybieramy nowoczesne, niebanalne dekoracje, które wprowadzają do wnętrz klimat. Klimat dodający im indywidualnego charakteru. Oto kilka wyjątkowych ozdób, które sprawdzą się w wielu wnętrzach.

Drewniany obraz

Tradycyjne obrazy są oczywiście nadal wybierane, choć to te drewniane robią dużą popularność. Aby wykonać drewniany obraz potrzebujemy jedynie drewniane płytki. Wystarczy wyłożyć nimi fragment ściany by stworzyć dzieło współczesnej sztuki. Ciekawym pomysłem jest również podświetlenie dekoracji, co pozwoli wyeksponować jej niecodzienną fakturę.

Drewniany obrazDrewniany obraz Fot. Shutterstock

Drewniany obrazDrewniany obraz Fot. Shutterstock

Metalowe dekoracje

Ciekawym i niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem są również metalowe dekoracje. Metalowe „obrazy” to przestrzenne, graficzne kompozycje, wykonane z metalu, idealnie zastępujące obraz. W wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz można znaleźć wiele gotowych dekoracji tego typu. Można również samodzielnie takową dekorację wykonać – konieczne będzie jednak posiadanie odpowiednich narzędzi, ale też umiejętności.

Metalowe dekoracjeMetalowe dekoracje Fot. Shutterstock

Metalowe dekoracjeMetalowe dekoracje Fot. Shutterstock

Naklejki ścienne

Dzięki naklejkom ściennym w łatwy i szybki sposób możesz zmienić wygląd ściany. Zarówno ich nanoszenie jak i ściąganie jest niezwykle proste, – co ważne, bez uszkodzenia ścian. W sklepach różnego rodzaju dostępne są naklejki z gotowymi wzorami. Zaznaczamy jednak, że istnieje również możliwość zaprojektowania naklejki zgodnie z własnymi upodobaniami.

Naklejki ścienneNaklejki ścienne Fot. Shutterstock

Naklejki ścienneNaklejki ścienne Fot. Shutterstock

Betonowe dodatki

Beton ostatnimi czasy jest niezwykle popularnym materiałem wykorzystywanym do aranżacji wnętrz. Jeszcze kilka lat temu takie rozwiązanie byłoby wręcz nie do pomyślenia. Dziś – to chyba najpopularniejszy element dekoracyjny. W sklepach dostępne są betonowe dekory 3D, które można łączyć w dowolne kompozycje – małe czy duże, mono jak i polichromatyczne. Wszystko zgodnie z upodobaniami właścicieli.

Betonowe dodatkiBetonowe dodatki Fot. Shutterstock

Betonowe dodatkiBetonowe dodatki Fot. Shutterstock

Grzejnik dekoracyjny

Ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie. Jeszcze nie tak dawno właściciele robili wszystko, co w ich mocy by ukryć grzejniki w domu. Dziś, wszyscy chętnie je eksponują. Nic dziwnego – nowoczesne grzejniki dekoracyjne nawet w najmniejszym stopniu nie przypominają starych, żeberkowych grzejników. CO więcej – dostępne są w wielu, nawet najbardziej wyszukanych kształtach. Ich montaż wcale nie jest bardziej wymagający niż montaż tradycyjnych grzejników a dodatkowo można je umieścić w każdym pomieszczeniu, w dowolnym miejscu.

Grzejnik dekoracyjnyGrzejnik dekoracyjny Fot. Shutterstock

Sztukateria

Niegdyś sztukaterię kojarzono jedynie z pałacowymi wnętrzami. Coraz częściej można ją również spotkać w zwykłych mieszkaniach czy domach. Wykorzystanie sztukaterii do urządzenia wnętrz pozwala uzyskać luksusowy efekt. Co ważne, ten rodzaj dekoracji daje szerokie możliwości aranżacyjne? Z sztukaterii można m.in. ułożyć listwy tworzące tamę a powstałe pole wypełnić tapetą bądź innych, ciekawym elementem dekoracyjnym. Sztukateria to sposób na stworzenie oryginalnego obrazu.

Zielona ściana

Pięknym i nowoczesnym elementem dekoracyjnym jest również zielona ściana stworzona z roślin. Stworzony zielony obraz będzie z pewnością tworzyć niezwykle oryginalną dekorację, idealnie pasującą do nowoczesnych wnętrz. Pamiętajmy jednak, że taka aranżacja wymaga zastosowania odpowiednich roślin, ale też specjalnego systemu nawadniającego.

Zielona ścianaZielona ściana Fot. Shutterstock

Zielona ścianaZielona ściana Fot. Shutterstock

Więcej o: