Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pilarki do ogrodu

Alicja Gawryś

Usunięcie dużych gałęzi, pocięcie ich na części - te prace wymagają dużego wysiłku. W takich sytuacjach dobra pilarka jest niezastąpiona.

Warto wiedzieć, jakimi cechami wyróżnia się dobra pilarka
Warto wiedzieć, jakimi cechami wyróżnia się dobra pilarka
Fot. Shutterstock
Ogrodnicy zajmujący się zawodowo wycinaniem konarów i całych drzew wybiorą model profesjonalny, zazwyczaj spalinowy, o dużej mocy silnika, dodatkowo wyposażony we wszelkie udogodnienia i zabezpieczenia przed usterkami. Takie osoby często pracują na dużej wysokości podpięte linami do drzewa, nie mogą więc schodzić na ziemię, gdy urządzenie się zablokuje. Nowoczesne pilarki pozwalają usunąć problem bez przerywania pracy.

W ogrodach przydomowych pilarka potrzebna jest tylko okazjonalnie, dlatego jej wybór uzależniamy od tego, czy w ogrodzie rośnie wiele starych drzew. Do wyboru mamy urządzenia spalinowe, elektryczne i akumulatorowe.

Warto wiedzieć, jakimi cechami wyróżnia się dobra pilarka.

Urządzenie to powinno zapewniać bezpieczną pracę, a także być ergonomiczne, to znaczy możliwie wygodne w użyciu. Pilarka nie może być zbyt ciężka. Dobrze, gdy jest wyważona i wyposażona w prowadnicę, która pozwala nie nadwerężać nadgarstka.

Warto, by urządzenie to było przyjazne środowisku - emitowało możliwie jak najmniej szkodliwych substancji i hałasu.

Czy wiesz, że... Mocne wibracje przenoszone przez uchwyty pilarek są szkod- liwe dla zdrowia. Nowoczesne pilarki mają wmontowany system antywibracyjny obniżający poziom drgań.

PRZYDATNE AKCESORIA

kozioł do piłowania, 42× 98 × 82 cm, ok. 190 zł, Meec/Jula

osłona z nausznikami ochronnymi, ok. 40 zł, Bluewear/Jula

zestaw pilników do pilarek, ok. 50 zł, Oregon/Jula

urządzenie do ostrzenia łańcuchów i regulacji ograniczników, 55 zł, Meec/Jula

    Więcej o:

Skomentuj:

Pilarki do ogrodu