Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kwiaty w dobrym ujęciu

red.

?Świat florystyki. Sztuka układania i fotografowania kwiatów? to pierwszy na polskim rynku wydawniczym album poświęcony fotografii florystycznej.

14123036 https bi
fot. septem/helion

Książka Agnieszki Zakrzewskiej to propozycja zarówno dla amatorów, jak i osób, które chcą udoskonalić swój warsztat. Na 270 stronach autorka w wyczerpujący sposób wprowadza czytelników w świat kwiatów. Dowiemy się m.in. jak przygotować się do pracy z kwiatami, jak komponować barwy, wprowadzać do dekoracji warzywa i owoce oraz jak pakować prezenty z wykorzystaniem motywów florystycznych. Czytelnicy znajdą też dużo wskazówek dotyczących fotografowania oraz kompozycji obrazu. Autorka podpowiada również jak fotografować kwiaciarnię i w jaki sposób modyfikować fotografie w programie graficznym.

 

 fot. septem/helion

 

Autorka zarówno z pasji, wykształcenia jak i zawodu od ponad dekady związana z fotografią. Fascynacją do florystyki zaraziła się podczas kilkuletniego pobytu w Holandii, w kwiatowym zagłębiu jakim jest malownicza Westlandia. Po przeprowadzce do Polski w 2011 r. rozpoczęła akcję promowania fotografii wśród florystów, w ten sposób łącząc swoje dwie największe pasje.

 

Przez wiele lat kwiaty i fotografia pozostawały moją pasją, ale zawsze odgrywały rolę drugoplanową w moim życiu zawodowym. Kiedy po kilkuletnim pobycie w Holandii wróciłam do Polski, postanowiłam zaryzykować, i zamienić karierę w korporacji na bardziej artystyczną. Okazało się, że posiadam unikalny zestaw umiejętności - znajomość zarówno florystyki, jak i fotografii, a także na tyle lekkie pióro, by o nich pisać. A polska branża florystyczna potrzebowała akurat - i nadal potrzebuje - kogoś kto właśnie poprzez fotografię, i jej naukę, będzie promował sztukę układania kwiatów.


Książka „Świat florystyki. Sztuka układania i fotografowania kwiatów” ukazała się w czerwcu br. nakładem Wydawnictwa Septem/Helion.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kwiaty w dobrym ujęciu