Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hortensji czar

Magdalena Kaczmarek-Sidor, kwiaciarnia Stołeczna, Warszawa

Hortensja ogrodowa (Hydrangea macrophylla) pięknie prezentuje się w różnorodnych kompozycjach. Potwierdzają to aranżacje Magdaleny Kaczmarek-Sidor.

1792600 https bi
Fot. Paweł Słomczyński / AG
Hortensja cięta w fazie pełnego rozkwitu długo wygląda świeżo. Doskonale się również zasusza. Zachowa ona swój kształt i kolor, jeśli zabieg ten przeprowadzimy w odpowiedni sposób - końce łodyg pozostawimy zanurzone w niewielkiej ilości wody. Możemy także utrwalić urodę hortensji, preparując ją w glicerynie. Wówczas świeżo ścięte kwiaty wstawiamy do 10-proc. roztworu gliceryny. Po kilku dniach roślina jest nasycona preparatem.

Krok po kroku

1. Kawałek namoczonej gąbki kładziemy na płaskim, szklanym naczyniu. W boczne ścianki podkładu gęsto wtykamy krótko przycięte kwiatostany hortensji (Hydrangea macrophylla). Górną część gąbki przykrywamy szarą tillandsją (Tillandsia usneoides). Gwiazdki mocujemy na patyczkach, a bombki na drutach. Uzupełnieniem dekoracji są szklaneczki, do których wkładamy świeczki. Ażurowe listki i pojedyncze przykwiatki hortensji przyklejamy lub przytrzymujemy ozdobnym drucikiem.

2. Piękną dekoracją w okresie adwentu jest wianek z kremoworóżowej hortensji, który nawet po zasuszeniu będzie wyglądał efektownie. Najłatwiej wykonać go w pierścieniu wypełnionym gąbką. Cztery świece dobrane kolorystycznie do kwiatów mocujemy za pomocą wtopionych kawałków drutu. Metaliczna mgiełka i małe piórka dodają kompozycji lekkości.

3. Takie kompozycje na pewno zwrócą uwagę klientów w kwiaciarni. Różowe sztuczne futerko otacza suchą gąbkę florystyczną. Hortensja i gipsówka (Gypsophila paniculata) w niej umieszczone ładnie się zasuszą. Jeżeli chcemy, aby dłużej zachowały świeżość, wstawmy je do probówki z wodą.

4. Zabawna dekoracja z bombek, do których przyklejono koraliki, nalano wody i wstawiono pojedyncze kwiaty storczyka. Można umieścić je w małych wianuszkach z mchu i ułożyć na poduszeczkach uszytych z miękkiego polaru.Skomentuj:

Hortensji czar