Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Magiczny teatr

Redakcja

Otaczający nas świat jest pełen magii, trzeba tylko umieć ją dostrzec i wydobyć. Tegoroczne zimowe kompozycje nawiązują do teatralnych dekoracji. Do kreowania tajemniczego, dramatycznego nastroju służą rozmaite środki.

Tej zimy królują kolory ciemne - od czarnego do mocnych fioletów i czerwieni, skontrastowane z bielą i jej odcieniami. Odrobina złota i srebra dodaje magicznego blasku. Wszystko sprowadza się do gry światła i cienia. W zimowej tendencji wykorzystuje się takie materiały, jak: aksamit, woal, koronki, pajęcze struktury oraz asfalt, gumę, strusie pióra i jaja, końskie włosie i czarne perły. Modne są koronkowe wzory i nadruki o charakterze teatralnym, surrealistycznym. Naczynia są różnorodne: od bardzo skromnych i prostych do wyjątkowo ozdobnych. Używać będziemy wazonów z kolorowego, ciętego i mrożonego szkła, a także porcelany w dekoracyjne wzory.

Kompozycje nie mają określonego kształtu. Ważne jest stworzenie odpowiedniego, magicznego nastroju, np. za pomocą ciemnych liści, suchych dodatków, korzeni i innych elementów. Do najpopularniejszych zimowych kwiatów należą: cantedeskia 'Pink Persuasion', róża 'Black Beauty', tulipan, kangurza łapa (Anigozanthos), śniedek baldaszkowaty (Ornithogalum) oraz lilia 'White Europe'. Często będą stosowane gałązki wierzby mandżurskiej oraz pogiętej odmiany leszczyny.

Spośród roślin doniczkowych najpopularniejsze to: cyklamen, skrzydłokwiat, takka, nolina, rypsalis, storczyk Vuylstekera cambria oraz podrzeń garbaty (Blechnum gibbum) i figowiec.

Skomentuj:

Magiczny teatr