Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ślubny samochód

Redakcja

Decyzja, jak udekorować samochód, który będzie wiózł młodą parę do ślubu, jest równie ważna jak ta dotycząca wyboru kreacji na ten szczególny dzień. Prezentowane przez nas cztery odmienne w stylach przybrania ślubnego auta różnią się i ceną, i czasem, jaki musimy poświęcić na ich wykonanie.

Kompozycja na masce samochodu

Materiał: 20 gerber, 1 hiacynt, 2 duże lub 4 małe paczki salalu (Shorea thorelli), bezlistne pędy wierzby płaczącej (Salix alba 'Tristis'), drucik bulionowy, tektura, sztywny sznurek ze słomy ryżowej

Wykonanie: pędy wierzby wklejamy między dwa wycięte z tektury trójkąty, które maskujemy dachówkowato przyklejonymi liśćmi salalu. Sznurek tniemy na kawałki i przyklejamy go, dekorując wierzchołek trójkąta. Pojedyncze liście salalu zwijamy wokół pędów wierzby i sklejamy je, tworząc rożki. Gerbery powinny mieć końce łodyg owinięte płatkiem wilgotnej waty, a następnie taśmą kauczukową.

Zabezpieczone w ten sposób przed wyschnięciem mocujemy między tekturkami. Jeśli wykorzystamy mniej kwiatów, możemy je umieścić w plastikowych probówkach z wieczkiem, które również ukryjemy między tekturkami. Pojedyncze kwiaty hiacynta nawijamy na srebrny drucik i dowiązujemy do gałązek gotowej kompozycji.

Dekoracja przy klamce

Materiał (przeznaczony na jedną klamkę): kilka pojedynczych kwiatów hiacynta, paczka salalu (Shorea thorelli), pędy wierzby płaczącej (Salix alba 'Tristis'), drucik bulionowy, tektura, sztywny sznurek ze słomy ryżowej.

Wykonanie: technika przygotowania dekoracji jest taka sama jak opisana na sąsiedniej stronie. Pędy wierzby muszą być odpowiednio krótsze, aby nie przeszkadzały przy otwieraniu i zamykaniu drzwi, a przede wszystkim podczas jazdy. Przyklejamy do nich pojedyncze kwiaty hiacynta. Najlepiej posłużyć się klejem z pistoletu o niskiej temperaturze. W dekoracji robimy osiem otworów, aby przeprowadzić przez nie sznurek, który przewiążemy również wokół klamki.

Intrygująco będzie wyglądała wiązanka wykonana w tym samym stylu. Na końcach pędów wierzby robimy rożki z liści salalu i wklejamy w nie pojedyncze kwiaty hiacynta. Miejsce wiązania - rączkę bukietu - osłaniamy dachówkowato ułożonym salalem.

Kompozycja na masce samochodu

Materiał: 50-60 tulipanów, biała taśma florystyczna, satynowa wstążka, przezroczysta taśma klejąca.

Wykonanie: tulipany wyjmujemy z wody, osuszamy końce ich łodyg i równo podcinamy. Następnie okręcamy je białą taśmą florystyczną, aby wstążka będąca dekoracyjnym akcentem się nie zsuwała.

Nadmiar liści usuwamy - odcinamy je ostrym nożem. Koniec satynowej wstążki zawijamy do środka (aby nie było widać postrzępionego brzegu) i podklejamy klejem z pistoletu.

Uwaga! Przygotowanych w ten sposób tulipanów nie wstawimy do wody. Dlatego kwiaty przygotowujemy tuż przed układaniem ich na masce lub zawijamy je w wilgotny papier i odstawiamy w chłodne miejsce, najlepiej do chłodni. W przeciwnym razie mogą za bardzo przywiędnąć. Tuż przed ceremonią tulipany układamy na masce, nadając zarys kompozycji.

Każdy kwiat mocujemy w dwóch miejscach kawałkiem taśmy klejącej (nie należy się obawiać, że zostawi ślady na lakierze; likwidując dekorację, łatwo ją usunąć). Latem tulipany możemy zastąpić np. goździkami.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ślubny samochód