Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warzywne igraszki

red.

W kompozycjach można zastosować jabłka, małe niedojrzałe gruszki, a nawet fasolkę szparafową i groszek strączkowy. Razem z kwiatami stworzą ciepły jesienny klimat w naszym domu.

Wiele warzyw i owoców o ciekawych kształtach oraz kolorach pięknie harmonizuje z kwiatami. Na giełdach kwiatowych w Holandii hurtownicy oferują ciekawe dodatki do jesiennych bukietów. Są wśród nich rajskie jabłuszka na gałązkach, pędy z różowiejącymi jeżynami, psianki, dynie i najrozmaitsze odmiany papryki. Niestety, w Polsce brakuje takich dodatków. Czasem można się w nie zaopatrzyć u drobnych producentów, a nawet prywatnych działkowców. Polecamy również targowiska, gdzie na straganach czeka duży wybór świeżych barwnych warzyw.

Lżejsze owoce można nabić na patyczki lub druty, które połączymy z rączką bukietu. Cięższe ładnie wyglądają zaaranżowane na talerzu lub w koszu, połączone z żywymi kwiatami ułożonymi w gąbce osłoniętej folią. Mimo że dojrzewające owoce wydzielają etylen - gaz, który przyspiesza starzenie się ciętych kwiatów - warto je wkomponować w jesienne aranżacje.

Skomentuj:

Warzywne igraszki