Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 12/2006

red

Samoprzylepne dachówki, sposób na szczelny taras, tynki w żywych kolorach, ocieplanie na różne sposoby, wełna w nowym opakowaniu, estetyczne mocowanie orynnowania, dekoracyjny okap, sygnalizator napełniania szamba.

ENCYKLOPEDIA BUDOWLANA

Instalacje elektryczne

AKCJA POZYTYWNA

Przezorność popłaca »

Nie kupuj domu w worku »

Duży, a oszczędny »

WIZYTY

Indywidualnie i w szeregu »

PRZED DECYZJĄ

Domy w tradycyjnej formie

Wśród projektów gotowych stonowane elewacje są zazwyczaj niezawodnym sygnałem, co czeka nas w środku: spokój, umiar i tradycja, nie zaś ekspresja awangardowych form.

Na ubrania, komputer i... łóżko

Nie jest najważniejsze, czy wnęka w korytarzu lub pokoju została specjalnie zaprojektowana przez architekta, czy jest tylko wynikiem określonej konstrukcji budynku, obudowy komina czy pionu instalacyjnego. Zawsze warto wykorzystać ją na stworzenie wbudowanej szafy czy nawet miejsca do pracy.

NA BUDOWIE

Pomysły na cokół

Jest niczym postument dla pomnika. Oddziela ściany domu od gruntu, a ponieważ stale grozi mu zawilgocenie wodą opadową i śniegiem, musi być zbudowany solidnie i z dobrych materiałów.

Widno w łazience

Okno w łazience powinno przede wszystkim zapewniać światło dzienne, ale nie tylko. Chroni też wnętrze przed utratą ciepła i hałasem, musi więc mieć bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną.

Grzejniki - ale jakie?

Wodne grzejniki c.o. różnią się konstrukcją, materiałem, z jakiego są wykonane, sposobem przekazywania ciepła do otoczenia i mocą. Jakie najlepiej sprawdzą się w naszym domu?

Wanna w podłodze

Przed wojną było to rozwiązanie bardzo popularne. Teraz moda na nie wraca. Kto chce mieć jednak taką wannę, musi pomyśleć o tym już w trakcie budowy. Potem może być za późno, bo wanna w podłodze wymaga określonych rozwiązań konstrukcyjnych.

W DOMU

Chronią i zdobią

W większości domostw znajduje się mnóstwo elementów drewnianych, również tych na zewnątrz, narażonych na działanie czynników atmosferycznych. Szybko ulegną zniszczeniu, jeśli nie zostaną zabezpieczone odpowiednimi preparatami chemicznymi.

Do wyboru, do koloru

Panel panelowi nierówny. Metr kwadratowy kosztuje od 30 do ponad 600 zł. Czym się różnią, jak je dobierać w zależności od potrzeb i jak montować?

Sposób na suche powietrze

Przesuszone powietrze w sezonie grzewczym to zmora większości domów. Gdy jego wilgotność jest niższa niż 40%, czujemy drapanie w gardle, podrażnienie spojówek i częściej zapadamy na infekcje. Może na to pomóc dobry nawilżacz.

WOKÓŁ DOMU

v »

v »

Pamiętajmy o ogrodzie

Zazwyczaj najpierw budujemy dom, a dopiero potem projektujemy ogród. Nie znaczy to jednak wcale, że tak jest najlepiej. Właściciele opisywanej działki zrobili odwrotnie. I źle na tym nie wyszli.

GORĄCA LINIA

Listy

Termostatyczna zamiast zwykłej

Hałaśliwa wentylacja

Odwodnienie gliniastej działki

Łazienka na finiszu

PARAGRAFY I PIENIĄDZE

Jak odpowiedzieć na pozew »

kredyt

Ubezpieczony od zła wszelkiego

Wzięcie kredytu może oznaczać związanie się z bankiem nawet na kilkadziesiąt lat. Przez ten czas wiele może się w życiu wydarzyć, zarówno dobrego, jak i złego. Jeśli chcemy zminimalizować niebezpieczeństwa, warto pomyśleć o ubezpieczeniu się od ryzyka związanego ze spłatą zobowiązań.

SALON FIRMOWY ŁADNEGO DOMU

Grzejniki płytowe i członowe

Wanny typowe

Panele podłogowe

DOM DLA CIEBIE

katalog projektów

Skomentuj:

Numer 12/2006