Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielkanocna witryna

Aranżacja: Ewa Szymańska, Studio Bukieciarskie, Warszawa

Po długiej zimie wszyscy tęsknimy za wiosną. Dlatego też jak najszybciej witryny w kwiaciarniach powinny wyglądać świeżo, wesoło i kusząco dla klientów.

Stoły najpraktyczniej jest wyłożyć folią (ochroni przed przesiąkającą wodą), a następnie uformować na niej z siatki nieregularną powierzchnię, na której rozkładamy warstwami mech. Ciekawym elementem wystawy mogą być gniazda splecione z oryginalnych pędów, a właściwie korzeni powietrznych figowca. Zwijamy je z pojedynczych fragmentów, skręcając drutem. W gniazdach aranżujemy jajka lub kwiaty cebulowe, a w puszystym mchu - krótko ścięte goździki.1. Dekorację można zaaranżować bezpośrednio na wystawie lub w pobliżu okna, tak aby była dobrze widoczna z ulicy. Do tego celu można z powodzeniem wykorzystać proste drewniane stoły, palety lub skrzynie, nakrywając je zieloną darnią lub połaciami puszystego mchu. Na półkach pod stołami na klientów będą czekać nieduże świąteczne kompozycje lub oryginalne naczynia i wianki.

2. Ciekawym uzupełnieniem dekoracji są równolegle powiązane pędy rdestów sachalińskich, pomiędzy które wpleciono gałązki z baziami.

3. Dodatkowy świąteczny akcent wprowadzimy dzięki wydmuszkom. Wklejamy je na patyczki okręcone szarym papierowym sznurkiem z drutem w środku.

4. Zielone goździki z mchem wyglądają bardzo atrakcyjnie w podwójnym naczyniu.

Skomentuj:

Wielkanocna witryna