Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dożynkowa przeplatanka

Aranżacja: Grażyna Korzekwa, Gardenia, Kraków

Tęskniącym za sielskim krajobrazem radzimy zaprosić do domu uosobienie tego marzenia - szczególnej wiązanki ułożonej z traw i kwiatów typowych dla wiejskich ogródków.

Latem w dusznym i zakurzonym mieście z wyjątkowym sentymentem wracamy do wspomnień z wakacji, bu-szowania po miedzach i polanach tonących w wielobarwnych kwiatach. Przy odrobinie starań możemy przywołać te obrazy i sprowadzić do naszych wnętrz ich wyobrażenie - kwiatową dekorację. Składniki kompozycji, kojarzone z bukietami tworzonymi podczas spacerów po łąkach, odszukamy na kwiatowych giełdach. Do wykorzystania nadadzą się też podobne wyglądem gatunki i odmiany sprowadzane z daleka, np. ozdobne trawy rodem z Afryki. Także dobrze będą pasować udoskonalone i wypiękniałe - dzięki hodowcom - kwiaty gatunków pamiętanych z lat dziecięcych. Przedstawiamy propozycję aranżacji z niewielu kwiatów, która potrafi przenosić w czasie do najlepszych letnich wspomnień.Aranżacja: Grażyna Korzekwa, Gardenia, Kraków

WYKONANIE:

Tę niemal dożynkową plecionkę wykonano z ogrodowej trawy ozdobnej i letnich kwiatów. Trawę zbieramy po kilka sztuk w wiązki, które krzyżujemy i w tych samych miejscach związujemy drutem w papierowej osłonce. Dokładamy kolejne wiązki i tworzymy stelaż w formie ażurowego walca. Dowiązujemy do niego kwiaty - dzwonki brzoskwiniolistne i irlandzkie oraz wdzięczne maki. Całość ustawiamy w płaskiej misie, by kwiaty miały dostęp do wody. Taka dekoracja wprowadzi powiew lata do każdego wnętrza, zarówno o wystroju tradycyjnym, jak i nowoczesnym, utrzymanym w modernistycznym, oszczędnym stylu.

Skomentuj:

Dożynkowa przeplatanka