Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Efektowne kryzy

Aranżacje: Mariola Miklaszewska Zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki

Kryza to być może nie wykończenie, nie koniec bukietu, ale jego początek.To cenny element tworzący wraz z kwiatami spójną całość.

13.11.2008 WARSZAWA BUKIETY
Niską, rozłożystą kopułę bukietu ułożono z chryzantem, eustom, eukaliptusa, liści galaksu oraz z zatrwianu i owoców aronii.
Fot. Arkadiusz acichocki / Agenc
Kryza nie tylko wygląda fantazyjnie, ale także jest rozpoznawalnym znakiem jakości jej twórcy. Dlatego przyjmując specjalne zamówienie, warto pokusić się o przygotowanie oryginalnej kryzy, która ułatwi układanie roślin, a przede wszystkim nada bukietowi styl. Także w chwilach mniej wzmożonej pracy w kwiaciarni dobrze jest poświęcić czas na wykonanie choćby kilku kryz, które łatwo przechować. Można im nadać różnorodne kształty; wygodna do formowania jest siatka metalowa, druty aluminiowe (można je skręcić w finezyjne esy-floresy) czy karton. Przygotowaną formę-podstawę mocuje się przynajmniej w trzech miejscach na technicznych drutach, które utrzymają ją w odpowiedniej pozycji (będą dołączone do rączki bukietu). Następnie kryzę osłania się w całości lub częściowo, stosując różne techniki, np. oklejając m.in. kawałkami kory, liśćmi, filcem, piórami, drobiazgami pasmanteryjnymi lub owijając ją włóczką czy wstążkami. Kryzę można też wypleść z pędów i drutów. Możliwości jest bez liku. Ważne jest, by nie było widać elementów technicznych, toteż należy pamiętać o wykończeniu dołu kryzy, np. liśćmi. Oto kilka inspiracji, resztę pozostawiamy Państwa fantazji.

Katarzyna ZUSINSkomentuj:

Efektowne kryzy