Metamorfoza - od ucznia do florysty

Zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki

Stare, ale zarazem urokliwe poddasze budynku, w którym mieści się siedziba szkoły florystycznej zakwitło kompozycjami przygotowanymi przez uczniów starających się o dyplom florysty. Po rocznym cyklu nauczania słuchacze przystąpili do egzaminu. Oto niektóre z ich prac.

02.10.2010 WARSZAWA
Konkurs florystyczny - prezentacja prac
Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta
Po roku nauki we Florystycznej Szkole Małgorzaty Niskiej w Warszawie, wytężonej pracy i starań nadszedł czas na podsumowanie wiedzy - egzamin. Ten dzień był niezwykle trudny, a zarazem bardzo ważny. Z wybiciem godziny dziewiątej nastąpił początek sprawdzianu umiejętności. Pierwszym zadaniem był WIENIEC - uczestnicy mieli 1,5 godz. na wykonanie skomplikowanych projektów. Po stanowiskach "fruwały" m.in. liście, trawy, kwiaty. Potem nadeszła kolej na PRACĘ DOWOLNĄ. Tutaj uczniowie musieli się wykazać pomysłowością. Każda uczestniczka starała się wyrazić w swojej pracy siebie. WIĄZANKA ŚLUBNA, to następna kategoria egzaminacyjna. Jedne były tradycyjne, inne nowoczesne, a jeszcze inne bardzo awangardowe. Pełne napięcie i mobilizację kończyła kategoria BUKIET. Należało zebrać ostatki sił, by jeszcze raz zachwycić komisję egzaminacyjną w składzie - Monika Kudłacz, Agnieszka Krzymińska i Michał Jabłoński (wszyscy z uprawnieniami międzynarodowego sędziego Florint (FEUPF). Wszystkim 18 osobom udało się zdobyć upragniony tytuł florysty i otrzymać dyplom. Po uroczystym zakończeniu finałem była dwudniowa wystawa prac zatytułowana "Metamorfoza", otwarta dla publiczności na poddaszu siedziby szkoły.W klasyfikacji ogólnej: I miejsce EQ - Monika Łątka i Izabela Sypień-Grota II miejsce Katarzyna Król III miejsce Agata Wiącek IV miejsce Justyna Bańkowska

W drukowanej formie pisma wkradł się błąd: w kat. wiązanka ślubna i praca dowolna I miejsce zajęła Monika Łątka. Przepraszamy.Skomentuj:

Metamorfoza - od ucznia do florysty