woda w ogrodzie

 • Program "Moja Woda"

  Program Moja Woda 2023 - co warto wiedzieć o programie? Jak uzyskać dofinansowanie?

  „Moja woda” to ogólnopolski program rządowy, który został uruchomiony w 2020 r. Od tego roku właściciele prywatnych posesji mogą ubiegać się o zwrot kosztów zakupu, dostawy i budowy systemów retencji wód opadowych na dachach. Program "Moja woda 2023" realizowany przez fundusz ochrony środowiska ma na celu ochronę zasobów wodnych, usprawnienie gospodarki wodnej i minimalizację skutków suszy w Polsce, poprzez zwiększenie retencji w przydomowych ogrodach oraz wykorzystanie wody opadowej i wód roztopowych, a także rozwój zielonej i niebieskiej infrastruktury.

 • Oszczędzanie wody w ogrodzie

  Jak oszczędzać wodę w ogrodzie i na balkonie - 12 sposobów

  Aby utrzymać rośliny w ogrodzie czy na balkonie w doskonałej kondycji konieczne jest systematyczne podlewanie. Jak przy tym nie marnować wody, która jest bardzo cennym towarem. Okazuje się, że są proste rozwiązania, które mogą nam w tym pomóc.

 • Pompa zanurzeniowo-ciśnieniowa 59004 inox automatic

  Pompa wodna w ogrodzie - do czego może się przydać?

  Zastanawialiście się kiedyś, do czego służy pompa wodna w ogrodzie? Odpowiedź jest prosta - do osuszania lub nawadniania. Mamy dla Was przegląd 3 wyjątkowych urządzeń od Gardeny, które wyśmienicie sprawdzają właśnie się w tych pracach. Poznajcie je!

 • ONE TIME USE ONLY DO JEDNORAZOWEGO UZYCIA FONTANNA RZEZBA MASZKARON FUNKIA HOSTA FOT. MAGDALENA TOMZYNSKA PUBLIKACJA OGRODY NR 5 (85) - 5.2006

  Projekty balkonów. Fontanna na balkonie - woda na wysokościach

  Każdy lubi wypoczywać nad wodą. Dzięki balkonowemu jeziorku lub kaskadzie na co dzień można cieszyć się jej kojącym pluskiem i wilgotną mgiełką.

 • Agrowłókninę można zamaskować kolorowym żwirkiem sprzedawanym w sklepach akwarystycznych. Jego kolor najlepiej dopasować do kamienia, po którym spływa woda.

  Woda na balkonie

  Tam gdzie nie mieszczą się rabatki, ustawiamy pojemniki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić w nich miniaturowe oczka wodne. Mogą w nich nawet zamieszkać ryby.

 • Rośliny do oczek wodnych i stawów

  Zakup roślin wodnych może stanowić nie lada wyzwanie. Przy bogatej ofercie sklepów decyzja jest trudna: jakie gatunki na głęboką wodę, jakie na płytką, a może zdecydować się na okazy bagienne?

 • Tojeść bukietowa (Lysimachia thyrsiflora)

  Rośliny do małej wody

  Wiele osób marzy o najmniejszym choćby ogródku wodnym. Jakie gatunki posadzić w oczkach o niewielkich rozmiarach? Co zrobić, żeby rośliny nie zajęły całej powierzchni, i jak je pielęgnować?

 • Strumień. Staranne wykończenie brzegów - głazami, żwirem, faszyną - uczyniło ten ciek wodny istotną ozdobą ogrodu.

  Od wodospadu do stawu

  Projekt prezentowanego układu wodnego został dopasowany do wymogów konkretnej działki i oczekiwań jej właściciela. Jest w nim jednak wiele ciekawych rozwiązań, które mogą być wykorzystane w całkowicie innych warunkach.