woda_w_ogrodzie

 • ONE TIME USE ONLY DO JEDNORAZOWEGO UZYCIA FONTANNA RZEZBA MASZKARON FUNKIA HOSTA FOT. MAGDALENA TOMZYNSKA PUBLIKACJA OGRODY NR 5 (85) - 5.2006

  Projekty balkonów. Fontanna na balkonie - woda na wysokościach

  Każdy lubi wypoczywać nad wodą. Dzięki balkonowemu jeziorku lub kaskadzie na co dzień można cieszyć się jej kojącym pluskiem i wilgotną mgiełką.

 • Agrowłókninę można zamaskować kolorowym żwirkiem sprzedawanym w sklepach akwarystycznych. Jego kolor najlepiej dopasować do kamienia, po którym spływa woda.

  Woda na balkonie

  Tam gdzie nie mieszczą się rabatki, ustawiamy pojemniki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić w nich miniaturowe oczka wodne. Mogą w nich nawet zamieszkać ryby.

 • Rośliny do oczek wodnych i stawów

  Zakup roślin wodnych może stanowić nie lada wyzwanie. Przy bogatej ofercie sklepów decyzja jest trudna: jakie gatunki na głęboką wodę, jakie na płytką, a może zdecydować się na okazy bagienne?

 • Tojeść bukietowa (Lysimachia thyrsiflora)

  Rośliny do małej wody

  Wiele osób marzy o najmniejszym choćby ogródku wodnym. Jakie gatunki posadzić w oczkach o niewielkich rozmiarach? Co zrobić, żeby rośliny nie zajęły całej powierzchni, i jak je pielęgnować?

 • Strumień. Staranne wykończenie brzegów - głazami, żwirem, faszyną - uczyniło ten ciek wodny istotną ozdobą ogrodu.

  Od wodospadu do stawu

  Projekt prezentowanego układu wodnego został dopasowany do wymogów konkretnej działki i oczekiwań jej właściciela. Jest w nim jednak wiele ciekawych rozwiązań, które mogą być wykorzystane w całkowicie innych warunkach.