Chwasty

 • Ogród naturlany. Jeśli nie zniszczymy środowiska, w miejscu słonecznym zobaczymy łąkę pełną ziół

  Ogród naturalny

  Mieszkaniec Europy zmęczony i zagubiony w zurbanizowanym i wirtualnym świecie wraca do równowagi w czułych objęciach matki natury. Nadchodzi moda na swobodne ogrody naturalne. Mamy coraz większą świadomość, że musimy chronić zasoby ziemi. Każdy z nas może i powinien ograniczać swój wpływ na środowisko; sadzić rośliny zamiast je niszczyć, odzyskiwać deszczówkę, ograniczać zużycie wody, przekształcać odpady naturalne w kompost.

 • Chwasty w ogrodzie

  Chwasty w ogrodzie. Jak się ich pozbyć?

  Chwasty w ogrodzie to zmora każdego ogrodnika. W wielu ogrodach piękną, soczystą zieleń trawnika zakłócają pojawiające się regularnie chwasty. Ich wyplenienie nie jest najprostszym zadaniem, zwłaszcza, jeśli nie zamierzasz sięgać po szkodliwe, chemiczne substancje. Dla chcącego nie ma jednak nic trudnego, co zatem zrobić, aby skutecznie pozbyć się chwastów w ogrodzie?

 • Mniszek pospolity (lekarski) nie jest wybredny co do rodzaju gleby. Jego obecność wyklucza jednak glebę podmokłą.

  Mniszek lekarski

  Mniszek lekarski potocznie nazywany mleczek pojawia się już na trawnikach. Dla właścicieli pięknych trawników to chwast trudny do usunięcia i prawdziwa zmora. Mniszek jest jednak bardzo wartościowy i posiada wiele właściwości leczniczych. Zobaczcie jakich

 • chwasty

  Jadalne chwasty

  Doceńmy tzw. chwasty - ich młode liście i pędy mogą być wspaniałym uzupełnieniem wiosennej diety oczyszczającej.

 • Skrzypy tworzą dwojakiego rodzaju pędy - na zdjęciu pędy letnie

  Jak skutecznie walczyć ze skrzypem

  Wybudowałem dom, a teraz zaczynam urządzać ogród. Niestety, na mojej działce rośnie sporo skrzypu. Jak się go pozbyć? Dominik Krygier

 • Mniszek lekarski, chwasty w ogrodzie

  Jak walczyć z chwastami?

  Chwasty potrafią zeszpecić piękny trawnik i zagłuszyć warzywa na grządkach oraz kwiaty na ozdobnych rabatach. Są dużym problemem i - nie ma na to rady - musimy z nimi walczyć. Podpowiadamy, jak pozbyć się chwastów raz na zawsze!

 • Usuwanie chwastów

  Usuwanie chwastów

  Wilgotna, ciepła ziemia sprzyja pojawianiu się chwastów. Trzeba je zwalczyć, zanim się zakorzenią, a co gorsze, rozsieją.

 • Wczesne pielenie

  Wczesne pielenie [Porady eksperta]

  Piszcie do nas, jeśli macie problem. Nasi eksperci są do Waszej dyspozycji. Odpowiedzi przyślemy e-mailem, a wybrane zagadnienia opublikujemy na łamach pisma.

 • Po zbiorze warzyw możemy opryskać grządki preparatami Roundup, Tajfun 360 SL lub Glifoherb 360 SL, aby zniszczyć wszelkie chwasty.

  Jesienne odchwaszczanie

  Moja sąsiadka pieli jesienią wszystkie rabaty i mnie też do tego namawia. Czy naprawdę warto? Przecież większość tych roślin zmarznie zimą. Edyta Biernat

 • 16137724 https bi

  Chwasty na trawniku

  Na moim trawniku jest trochę za dużo chwastów: babki, mniszka i innych. Jak sobie z nimi poradzić, gdy trawnik ma sporą powierzchnię? Jan Zybert