Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Schodki do domu, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo i wygodę małych dzieci

sponsorowany

Cała rodzina wróciła już z wakacyjnych wyjazdów? Teraz czas na generalne porządki! Warto przeprowadzić je w każdym pomieszczeniu. Takie porządki to także świetna okazja na przeprowadzenie od dawna odkładanych napraw, drobnych prac naprawczych czy uzupełnienie wyposażenia domu w funkcjonalne akcesoria. Jeśli od dłuższego czasu zbieracie się do wymiany słuchawki prysznicowej czy zakupu składanych schodków do kuchni, nie ma co dłużej zwlekać! Zanim jednak ruszycie do marketów budowlanych, spójrzcie przez chwilę na dom oczami Waszego dziecka: czy rzeczywiście jest dostosowany do potrzeb najmłodszych członków rodziny? A jeśli nie – jakie zmiany wprowadzić, by zapewnić dzieciom wygodę i bezpieczeństwo?

Schodki do domu, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo i wygodę małych dzieci
Schodki do domu, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo i wygodę małych dzieci
Krause-Systems.pl

Uwaga na domowe pułapki

Wbrew pozorom, każde mieszkanie jest ich pełne. Ostre krawędzie, szuflady, gniazdka elektryczne przy podłodze, strome schody... Nie musisz jednak budować trudnej do zdobycia twierdzy – wystarczy kilka prostych rozwiązań, które zwiększą bezpieczeństwo domu. Rozsuwane bramki na schody przydadzą się zwłaszcza w domach, w których najmłodszy członek rodziny zaczyna stawiać pierwsze kroki – dzięki nim nie spadnie, jeśli postanowi wybrać się na nocną przechadzkę. Zabezpieczenie kontaktów przy podłodze także nie wymaga dużego wysiłku: wystarczy włożyć do gniazdka specjalne plastikowe zaślepki. Warto pomyśleć również o zabezpieczeniu kabli – schowanie ich do rynienek to zaledwie kilka chwil. Wnętrza domów nie są projektowane z myślą o małych dzieciach: wysokie blaty, umywalki czy szafki to z jednej strony zabezpieczenie, z drugiej – spore utrudnienie, szczególnie gdy dziecko staje się coraz bardziej samodzielne. Producent małych drabin i schodków KRAUSE ma na to rozwiązanie – wygodne składane schodki do kuchni i nie tylko.

Składane schodki
Składane schodki
Krause-Systems.pl

Składane schodki do kuchni – nieodłączny towarzysz kuchennych przygód

Pasję do gotowania można rozwijać od najmłodszych lat: dla dzieci wiele kuchennych czynności to doskonała zabawa! Kuchenne blaty nie są jednak przystosowane do potrzeb małych kucharzy – standardowe blaty montowane są na wysokości 85 cm, przez co dziecko nie może uczestniczyć w przygotowaniach posiłków. Składane schodki do kuchni charakteryzuje duża powierzchnia robocza i antypoślizgowe stopki. Są również stabilne i zabezpieczone przed przypadkowym samoistnym złożeniem. Dzięki temu Wasza pociecha może pewnie stanąć na podwyższeniu i nie tylko obserwować działania dorosłych, ale również wykonywać proste kuchenne czynności. Schodek składany przyda się także w przypadku wysoko zawieszonych szafek: rozłożony ułatwia korzystanie z najwyższych półek, a złożony zajmuje niewiele miejsca i może być przechowywany nawet w niewielkiej kuchni.

Schodek składany w łazience – na zdrowe nawyki nigdy nie jest za wcześnie

Chcecie nauczyć Waszą pociechę regularnego mycia rąk przed jedzeniem i po każdym powrocie do domu? To wcale nie takie trudne, o ile zapewnicie dziecku odpowiednie warunki. Wysoko zawieszona umywalka zdecydowanie nie zachęca do regularnego korzystania! Nie musicie jednak przebudowywać całej łazienki: wystarczy wygodny i stabilny schodek składany, by dziecko bez problemu dosięgało do mydła i kranu. Niewielkie schodki składane mogą pełnić rolę stabilnego podestu: antypoślizgowe stopki zapewniają bezpieczeństwo nawet w przypadku mokrej podłogi. Wspólne mycie rąk po powrocie ze spaceru lub przed posiłkami nie będzie już problemem: składane schodki dwustronne umożliwią dziecku swobodne korzystanie z umywalki.

Schodek składany w łazience
Schodek składany w łazience
Krause-Systems.pl

Stabilne schodki dwustronne czy prowizoryczne podesty? Nie warto ryzykować!

Rolę podestu bardzo często przejmują stołki, krzesła, skrzynki, plastikowe wiaderka – fantazja dzieci i rodziców jest niemal nieograniczona. Takie rozwiązania sprawdzają się całkiem nieźle… do pewnego momentu. Wystarczy chwila nieuwagi i prowizoryczne podwyższenie wysuwa się spod nóg. Profesjonalne schodki dwustronne oraz podesty robocze zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo podczas pracy – z powodzeniem możecie jednak wykorzystać je we własnym domu. Mała drabinka wolnostojąca przyda się także podczas mycia okien i wieszania firanek, a schodek składany ułatwi sięganie z półek. To niewielki wydatek, który znacząco poprawi nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort – Waszych dzieci oraz Wasz. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Schodki do domu, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo i wygodę małych dzieci