Sadzenie roślin

Sadzenie roślin w ogrodzie warto dobrze zaplanować - piękny teren wokół domu to duma każdego posiadacza swojego domu i wspaniałe miejsce do wypoczynku oraz zabaw dla dzieci. Jednak aby ogród zachwycał, konieczne jest bardzo dokładnie zaaranżowanie zieleni wokół budynku. Czasami warto zasięgnąć rady profesjonalisty i zamówić plan obsadzeni - również zatrudnienie ogrodnika może być dobrym pomysłem.

Sadzenie roślin najlepiej zacząć wiosną lub jesienią, gdyż wtedy panują najlepsze warunki, które sprzyjają przyjęciu się zieleni na nowym miejscu. Amatorzy powinni ograniczyć się sezony wiosennego. Przed zakupem rośli do swojego ogrodu warto poznać nieco fachowej wiedzy na ten temat i rozważyć kilka kwestii związanych z ogrodem. Po pierwsze musimy wybrać rośliny, które będą dobrze czuły się na naszym terenie - sprawdźmy jaką mamy glebę i czy mamy wystarczająco światła i miejsca.

Sadzenie roślin z rozsady najlepiej prowadzić po wiosennych przymrozkach czyli w maju. Najlepiej wybrać do tego pochmurny lub deszczowy dzień, a jeżeli pogoda dopisuje - rozpocząć sadzenie wieczorem. Sadzenie krzewów i drzew polega na umieszczeniu korzeni w wykopanym dole i obsypaniem ich ziemią. Po akończeniu prac zawsze obficie podlewamy nowo zasadzone rośliny.