Ogród wiejski

Ogród wiejski nazywany również rustykalnym, to miejsce, które jest całkowicie naturalne i musi być integralną częścią krajobrazu. Jeśli więc marzy nam się taki ogród, w naszej gestii jest stworzyć go w taki sposób, by sprawiał wrażenie nietkniętego ludzką ręką”. Powinna panować tam pozorna przypadkowość, a także mnogość gatunków kwiatów, drzew i innych roślin - właśnie w tym tkwi cały urok tej kompozycji.

Ogród wiejski prezentuje się najlepiej (i w tym cały jego urok), gdy ma się wrażenie, że panuje tam lekki nieład. Jako dodatkowe elementy dekoracyjne, obok roślin, doskonale prezentują się tam meble ogrodowe wykonane z naturalnych materiałów, jak drewno czy ewentualnie wiklina. Nie powinny być jednak przesadnie kunsztowne, ponieważ mogłoby to w dużym stopniu zaburzyć koncepcję i wprowadzić niepotrzebny zamęt.

Ogród rustykalny wspaniale sprawdza się jako otoczenie wiejskiej czy podmiejskiej posiadłości, ponieważ wydaje się komplementarną częścią całości. Jeśli za ogrodzeniem roztacza się kwiecista łąka, efekt będzie dodatkowo spotęgowany. Nie trzeba chyba dodawać, że dla zachowania jednolitości, konsekwentnie warto w tym stylu urządzić również dom, wokół którego roztacza się piękny, wiejski ogród i sielanka gotowa!