Tynki i sucha zabudowa

Tynk to najpopularniejszy sposób na wykończenie ścian wewnętrznych i elewacji.
Tynk cementowo-wapienny można przygotować samemu lub zakupić gotową mieszankę. Do przygotowania wystarczy cement, wapno, piasek, woda i betoniarka - jednak pamiętać trzeba, że przygotowanie idealnego tynku wymaga odrobiny wiedzy i wprawy. Dla niedoświadczonych budowlańców znacznie lepsza opcją będzie zakup gotowej mieszanki.
Tynk gipsowy można kupić jedynie w gotowej postaci. Fabrycznie przygotowana, sucha mieszanka jest droga, ale w jej skład wchodzą składniki, które poprawiają jej plastyczność i przyczepność. Taki tynk kładzie się zwykle jedną, szybkoschnącą warstwą. Warto pamiętać, że gipsowe mieszanki kładzie się względnie cienką warstwą, która nie nadaje się do wyrównywania krzywych ścian.
Sucha zabudowa - co to takiego. Sucha zabudowa to nowoczesne, bardzo lekkie technologie budowlane, które są wykorzystywane przede wszystkim do wykańczania wnętrz. Elementy suchej zabudowy to: płyty gipsowo - kartonowe, płyty cementowe montowane na ruszcie lub konstrukcji drewnianej, płyty gipsowo - włóknowe. Technologia ta jest coraz popularniejsza i stosowana w różnego rodzaju budynkach.
Sucha zabudowa - jakie elementy. W systemach suchej zabudowy możemy wykonać takie elementy zabudowy, jak ścianki działowe na różnych segmentach budynków, również na poddaszu, sufity podwieszane, które od kilku sezonów stanowią jeden z popularniejszych elementów dekoracyjnych, suche podłogi, zabudowy poddaszy, elewacje budynków, czy obudowy pionów instalacyjnych i kanałów kablowych.