58,8 m kw., dla 4 osób: wanna czy prysznic?

Red.

Niedługo odbieramy nowe mieszkanie i już teraz zastanawiamy się, jak je urządzić. W łazience marzy nam się duża kabina prysznicowa, wydzielona szklaną ścianką. Wahamy się jednak, czy to dobre rozwiązanie, wziąwszy pod uwagę małe dzieci (mamy dwóch synów). Nie chcemy zmieniać układu ścianek działowych. Przydałoby nam się jak najwięcej schowków, może nawet garderoba. Prosimy także o pomoc w zaaranżowaniu kuchni. Dorota i Dariusz z Warszawy

Trzypokojowe, 58,8 m kw., dla 4 osób
Trzypokojowe, 58,8 m kw., dla 4 osób
Rozwiązanie 1: wygodny natrysk

Justyna Burdow-Gołoś

Zasadniczy układ ścian nie został zmieniony, proponuję tylko niewielkie korekty - biegnące skosem fragmenty ścianek pozwolą nieco powiększyć zarówno część dzienną, jak i PRZEDPOKÓJ. W taki sposób została ukształtowana m.in. ściana między kuchnią a ŁAZIENKĄ, w której zaplanowałam dużą kabinę prysznicową (120 x 80 cm). Przy niej jest wnęka na otwieraną od góry wąską pralkę (40 x 60 cm).

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!KUCHNIĘ od części wypoczynkowej oddziela ścianka, przy której stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Dwa mniejsze pokoje po drugiej stronie mieszkania są przeznaczone na sypialnie - Państwa i dzieci. W obu znajdują się pojemne szafy (szafę zaplanowałam też w przedpokoju). Do POKÓJ DZIECIĘCEGO proponuję wstawić praktyczne piętrowe łóżko.

Rozwiązanie 2: wariant z wanną

Krzysztof Radzanowski

W ŁAZIENCE zaplanowałem prostokątną wannę o wymiarach 160 x 70 cm, umywalkę oraz - oddzielone od siebie wąską ścianką - sedes i płytką pralkę. Na wannie można zamontować parawan umożliwiający swobodne branie natrysku. Oprócz szafy przy łazience są jeszcze inne schowki na ubrania: w przedpokoju przy drzwiach wejściowych do mieszkania, w SYPIALNI rodziców i w pokoju dzieci. Ten ostatni jest wyposażony w dwa osobne łóżka.

Zarejestrowałeś się już w systemie Piano? Możesz to zrobić tutaj!Strefa dzienna to otwarta przestrzeń z trzema aneksami: kuchennym, jadalnym oraz wypoczynkowym. Ciąg roboczy w KUCHNI ma kształt litery L. W jej sąsiedztwie ustawiłem okrągły stół, który stanowi umowną granicę między kuchnią a częścią wnętrza przeznaczoną na rodzinny relaks. Kąt wypoczynkowy jest wyposażony w kanapę, stolik i dwa fotele. Ścianę naprzeciw okien balkonowych zajmuje zabudowa z miejscem m.in. na sprzęt RTV.

Skomentuj:

58,8 m kw., dla 4 osób: wanna czy prysznic?