Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

46 m kw., dla 4 osób: dwa pomysły na kuchnię

Red.

Jesteśmy młodym małżeństwem z dwójką dzieci. Nasze mieszkanie ma trzy pokoje i tyle chcemy zachować. Zastanawiamy się, jak urządzić kuchnię, i gdzie ustawić stół do rodzinnych posiłków. Mamy również problem ze znalezieniem miejsca na szafy i dodatkowe schowki, tak potrzebne czteroosobowej rodzinie. Łazienka jest naprawdę niewielka - czy można ją nieco powiększyć, na przykład kosztem kuchni? Paweł z Warszawy

Rozwiązanie 1: z kątem jadalnym

Justyna Burdow-Gołoś

Strefa dzienna o nieregularnym kształcie zajmuje miejsce KUCHNI i sąsiadującego z nią pokoju; włączyłam w nią również fragment największego pokoju. Część wypoczynkową od kuchenno-jadalnej oddziela ścianka z telewizorem. Ciąg roboczy ma kształt litery L. Oprócz tradycyjnych szafek mieści się tu wysoka zabudowa (za lodówką).

Rozkładana kanapa w kącie wypoczynkowym na noc zamienia się w miejsce do spania rodziców. POKOJE DZIECIsą wyposażone podobnie. W każdym z nich oprócz łóżka i biurka jest szafa (jeszcze jedną szafę i dodatkowy schowek zaprojektowałam także w przedpokoju).

ŁAZIENKA ma taką samą wielkość jak na planie wyjściowym. Nie jest duża, ale wybierając odpowiednie sprzęty, można ją funkcjonalnie urządzić. Proponuję wannę ze ściętym rogiem (model zalecany do małych łazienek), sedes, umywalkę oraz otwieraną od góry wąską pralkę (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: mniejsza i zamknięta

Krzysztof Radzanowski

Dwa mniejsze pokoje przeznaczyłem dla dzieci; w każdym jest biurko, łóżko, regaliki i szafa ubraniowa. Zmieniłem usytuowanie drzwi do tych pomieszczeń, dzięki czemu udało się wygospodarować w PRZEDPOKOJU miejsce na szafę. POKÓJ DZIENNY pełni jednocześnie funkcję SYPIALNI rodziców. W pobliżu wyjścia na BALKON znajduje się kąt jadalny z prostokątnym stołem.

Zamknięta KUCHNIA została nieco skrócona na korzyść ŁAZIENKI. W wejściu do niej proponuję zamontować przesuwane drzwi chowane w ścianie (po otwarciu nie będą przeszkadzały w swobodnym poruszaniu się po przedpokoju). W KUCHNIoprócz ciągu roboczego w kształcie litery L zmieścił się kącik śniadaniowy z niewielkim stolikiem. W ŁAZIENCE zaplanowałem asymetryczną narożną kabinę prysznicową (80 x 120 cm), sedes, umywalkę i otwieraną od góry pralkę (gł. 40 cm).
    Więcej o:

Skomentuj:

46 m kw., dla 4 osób: dwa pomysły na kuchnię