Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

65,7 m kw., dla 3 osób, część dzienna do poprawki

Red.

Zastanawiamy się, jak przebudować część dzienną w naszym nowym mieszkaniu. W tej chwili kuchnia jest zamkniętym pomieszczeniem, myślimy o połączeniu jej z pokojem. Jak zaaranżować wtedy całe wnętrze? Gdzie ustawić stół? Szukamy również pomysłu na urządzenie łazienki; wahamy się, czy nie zlikwidować osobnej toalety. Jeden z mniejszych pokoi będzie naszą sypialnią, drugi jest przeznaczony dla dziecka. Helena z Kołobrzegu

Rozwiązanie 1: razem, ale osobno

Wioletta Sawczuk

Nowa ścianka pomiędzy KUCHNIĄ a pokojem może mieć wysokość np. 150-180 cm. Taka przegroda przesłoni miejsce do pracy od strony kąta wypoczynkowego, ale nie odizoluje całkowicie pomieszczenia. Po jednej stronie ścianki jest blat pełniący funkcję stolika śniadaniowego, a po drugiej - szafka RTV. Duży stół stoi przy ścianie ŁAZIENKI.

Do garderoby, powstałej w miejscu toalety, wchodzi się z KUCHNI. Jeśli uznają Państwo, że liczba zaplanowanych szaf (w PRZEDPOKOJU i w obydwu mniejszych pokojach) jest całkowicie wystarczająca, w tym miejscu można urządzić np. spiżarnię. Wejście do POKOJU DZIECKA zostało nieco przesunięte, tak by za drzwiami zmieściła się szafa.

ŁAZIENKA została nieznacznie powiększona kosztem przedpokoju - dzięki temu powstała wnęka na pralkę (60 x 60 cm). W pomieszczeniu jest również prostokątna wanna (170 x 75 cm), umywalka oraz podwieszony sedes.

Rozwiązanie 2: z barkiem na granicy

Anna Malesińska

Kuchenny ciąg roboczy składa się z dwóch części: głównego blatu wzdłuż ściany (ze zlewozmywakiem i płytą grzejną) oraz usytuowanego naprzeciwko półwyspu, przy którym znajduje się podwyższony blat-barek - miejsce do spożywania szybkich posiłków. Lodówkę proponuję zabudować we wnęce przy pionie instalacyjnym; zmieszczą się tam również dodatkowe pojemne schowki. Resztę strefy dziennej zajmują kąciki: wypoczynkowy (z narożną kanapą) i (jadalny z prostokątnym stołem).

Oprócz małych szaf przy toalecie zaplanowałam też duże szafy w obu SYPIALNIACH - miejsca do przechowywania ubrań nie powinno więc zabraknąć. Kształt oraz wielkość ŁAZIENKI nie zostały zmienione. W tym pomieszczeniu proponuję zainstalować prostokątną wannę (o wymiarach 170 x 75 cm), umywalkę osadzoną na długim blacie, podwieszony sedes oraz pralkę.
    Więcej o:

Skomentuj:

65,7 m kw., dla 3 osób, część dzienna do poprawki