Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

75,5 m kw., dla 4 osób: osobne pokoje dla dzieci

Red.

Nasi dwaj synowie zajmują w tej chwili jeden pokój, ale chcielibyśmy, by każdy z nich miał swój. Jak to zrobić, zachowując jednocześnie osobną sypialnię dla nas? Czy w naszym mieszkaniu uda się wygospodarować dodatkowe pomieszczenie? Jesteśmy skłonni poświęcić ogród zimowy, na przykład włączając go w przestrzeń dzienną, oraz zmniejszyć przedpokój (powinna się w nim jednak zmieścić szafa). Katarzyna z Białegostoku

Rozwiązanie 1: kuchnia z widokiem

Wioletta Sawczuk

W nowym pokoju proponuję zbudować podest, w którym zostanie poprowadzona do KUCHNI instalacja wodno-kanalizacyjna. Podest ten warto również wykorzystać na schowki (wysuwane szuflady). Na podeście można urządzić na przykład kącik do nauki. W obydwu pokojach przeznaczonych dla dzieci znajdują się szafy; niewielka szafa na okrycia wierzchnie jest także w przedpokoju.

Z SYPIALNI rodziców, zaaranżowanej w średnim pokoju, wydzieliłam otwartą na PRZEDPOKÓJ garderobę, w której oprócz zajmującej całą ścianę pojemnej szafy zaplanowałam wygodne miejsce do pracy. Garderobę od reszty pokoju oddzielają dwuczęściowe przesuwane drzwi chowające się w postawionej na środku ściance. Po ich zasunięciu sypialnia zostaje całkowicie odizolowana.

W kuchni przy jedynej nieprzeszklonej ścianie zaprojektowałam ciąg roboczy, z którym sąsiaduje wysoka zabudowa (między innymi z lodówką) oraz wyspę z płytą grzejną. Wyspa jest na tyle obszerna, że z powodzeniem pełni również funkcję kąta jadalnego (mogą tu wygodnie usiąść do posiłku co najmniej cztery osoby). ŁAZIENKA ma taki sam kształt i wielkość jak na planie wyjściowym. Pomieszczenie nie jest zbyt duże, ale bez problemu mieści się w nim prostokątna wanna, sedes i umywalka osadzona na blacie, pod którym ukryłam wąską pralkę.

Rozwiązanie 2: trzy aneksy

Anna Malesińska

Strefa dzienna w naturalny sposób dzieli się teraz na aneksy: kuchenny, wypoczynkowy oraz jadalny, będący "łącznikiem" między dwoma pierwszymi (ustawiony tu stół może być również wykorzystywany jako miejsce do pracy). Ciąg roboczy w KUCHNI ma kształt litery L; jego uzupełnieniem jest wysoka zabudowa z lodówką i licznymi szafkami, częściowo wsunięta we wnękę przy instalacjach wodno-kanalizacyjnych. W aneksie wypoczynkowym umieściłam dwie sofy, stolik oraz szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny.

POKOJE DZIECIĘCE mają podobną wielkość i są jednakowo wyposażone - w każdym z nich znalazło się łóżko, biurko, regalik i szafa ubraniowa. Wchodzi się do nich z nowo powstałego korytarzyka, w którym zaplanowałam małą garderobę i szafę na okrycia wierzchnie. Szafa jest także w SYPIALNI rodziców, miejsca na przechowywanie ubrań nie powinno więc zabraknąć.

W niewielkiej ŁAZIENCE mieszczą się wszystkie niezbędne urządzenia: wygodna prostokątna wanna, umywalka (np. nablatowa lub wpuszczona w blat), sedes i pralka standardowej wielkości.

Skomentuj:

75,5 m kw., dla 4 osób: osobne pokoje dla dzieci