36,1 m kw., dla 2 osób: jak urządzić przedpokój

Red.

W naszym 36-metrowym mieszkaniu jest długi i dość wąski przedpokój, z którego urządzeniem nie możemy sobie poradzić. Nie wiemy, gdzie umieścić szafy. Myśleliśmy o płytkim schowku (np. 30 cm) na całą długość pomieszczenia, z lustrzanymi frontami optycznie powiększającymi wnętrze. Zastanawiamy się również nad zamknięciem kuchni, ale czy to dobry pomysł w tak niewielkim mieszkaniu? Jola

Dwupokojowe, 36,1 m kw., dla 2 osób
Dwupokojowe, 36,1 m kw., dla 2 osób
Rozwiązanie 1: kosmetyczne zmiany

Justyna Burdow-Gołoś

Garderoba dostępna z SYPIALNI powstała kosztem łazienki. Takie schowki o większej głębokości są w mieszkaniu potrzebne - w płytkich przechowywanie ubrań nie jest wygodne. W sypialni stoi podwójne łóżko; małą wnękę przy wejściu można zabudować np. półkami.

Pomniejszona ŁAZIENKA nadal jest na tyle przestronna, że bez problemu mieszczą się w niej wszystkie niezbędne urządzenia. Proponuję zainstalować tutaj narożną kabinę prysznicową (model o wymiarach 80 x 80 cm), umywalkę, podwieszony sedes, a we wnęce w głębi - otwieraną od góry wąską pralkę (40 x 60 cm).

Aneks kuchenny urządziłam w zaplanowanym miejscu - przy ścianie z pionami wodno-kanalizacyjnymi. Kuchenna zabudowa ma kształt litery L; do ciągu roboczego przylega lodówka. W razie potrzeby niewielką KUCHNIĘ można zamknąć dwuczęściowymi przesuwanymi drzwiami.

Rozwiązanie 2: skośnym szlakiem

Krzysztof Radzanowski

PRZEDPOKÓJ składa się teraz z dwóch części. W jednej, przy drzwiach wejściowych do mieszkania, zaplanowałem szafę wnękową o standardowej głębokości (znacznie większa szafa, na całą ścianę, znajduje się w Państwa SYPIALNI). Druga część przedpokoju, poprowadzona skosem, prowadzi do części dziennej.

W nowej ŁAZIENCE, która zajęła fragment dawnego przedpokoju, mieści się komfortowa kabina prysznicowa o wymiarach 120 x 80 cm, umywalka oraz podwieszony sedes.

Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L; pod blatem, w miejscu jednej z szafek, umieściłem pralkę. W bliskim sąsiedztwie KUCHNI zaaranżowałem kąt jadalny z okrągłym stołem, a w obszernej wnęce, jaka powstała za łazienką - przytulny kąt wypoczynkowy z narożną kanapą.Skomentuj:

36,1 m kw., dla 2 osób: jak urządzić przedpokój