Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

50,5 m kw., dla 2 osób: niewygodny przedpokój

Red.

W moim nowym mieszkaniu największym problemem jest przedpokój: wąski, w kształcie litery L, co bardzo utrudnia jego zagospodarowanie. Gdzie na przykład zaplanować w nim szafę? Chciałabym jakoś powiększyć to pomieszczenie, ewentualnie gdzie indziej znaleźć miejsce na potrzebne szafy, a może nawet na garderobę. Przydałby mi się również schowek na pralkę i środki czystości. Magdalena z Gdyni

Rozwiązanie 1: garderoba z pralnią

Wioletta Sawczuk

Rozkład mieszkania nie daje możliwości powiększenia PRZEDPOKOJU, głównie ze względu na usytuowanie łazienki i drugiego, kuchennego pionu wodno-kanalizacyjnego. Schowków na ubrania jednak nie brakuje - oprócz garderoby, w której wydzieliłam minipralnię, zaplanowałam sporą szafę w sypialni i małą w przedpokoju (przeznaczoną na okrycia wierzchnie). Ta ostatnia powstała kosztem ŁAZIENKI, jednak po przeniesieniu pralki do osobnego schowka w pomieszczeniu bez problemu mieści się prostokątna wanna, sedes oraz nablatowa umywalka.

Zmniejszona KUCHNIA z funkcjonalnym ciągiem roboczym w kształcie litery L jest otwarta na pokój dzienny; na umownej granicy między nimi proponuję ustawić prostokątny stół. Pozostałą część strefy dziennej zajmuje kąt wypoczynkowy z narożną kanapą i stolikiem kawowym. Naprzeciwko, przy ścianie garderoby, jest miejsce na szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny.

Rozwiązanie 2: wygodne przejście

Anna Malesińska

Schowek z pralką i półkami na środki czystości jest zamykany składanymi drzwiami. Przez pomieszczenie gospodarcze można swobodnie przejść z PRZEDPOKOJU do kuchni (drugie wejście prowadzi z pokoju dziennego). Wydzielająca je ściana została tak ukształtowana, by od strony kąta wypoczynkowego powstała wnęka na szafkę RTV. Od strony kuchni proponuję ustawić przy niej kwadratowy stół.

Ciąg roboczy w otwartej KUCHNI ma kształt litery L. W najwidniejszym miejscu, czyli pod oknem, proponuję umieścić zlewozmywak. W kącie wypoczynkowym stoi narożna kanapa, fotel i stolik. W ŁAZIENCE, nieco pomniejszonej na rzecz szafy w przedpokoju, zaplanowałam prostokątną wannę, umywalkę i sedes. W SYPIALNI oprócz dużego łóżka z szafkami nocnymi jest spora szafa ubraniowa.
    Więcej o:

Skomentuj:

50,5 m kw., dla 2 osób: niewygodny przedpokój