Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

39,5 m kw., dla 2 osób: wygodne wejście do kuchni

Red.

Zastanawiamy się z mężem, jak urządzić nasze niedawno kupione mieszkanie. Największy problem mamy z częścią dzienną. Do kuchni wchodzi się z pokoju - czy można by to zmienić? Niestety, w samym środku mieszkania znajdują się piony wodno-kanalizacyjne, które bardzo przeszkadzają w przebudowie wnętrza. Chcielibyśmy również powiększyć nieco sypialnię. Przydałaby nam się garderoba albo przynajmniej pojemne szafy. Agnieszka z Serocka

Rozwiązanie 1: ukryta za ścianką

Wioletta Sawczuk

Otwartą KUCHNIĘ od pokoju dziennego optycznie odróżnia ceramiczna posadzka, taka sama jak w przedpokoju. Ścianka przesłaniająca wejście do kuchni może mieć pełną wysokość (sięgać do sufitu) albo np. tylko 150-180 cm. Proponuję zawiesić na niej telewizor - ekran będzie dobrze widoczny z ustawionej naprzeciwko kanapy. Przy ścianie na prawo od wejścia do pokoju zaaranżowałam kąt jadalny z prostokątnym stołem.

Kuchenna zabudowa ma kształt litery U, szafek jest więc sporo (wiszące zaplanowałam tylko na najdłuższej ścianie bez okna). Na końcu ciągu roboczego proponuję zbudować podwyższony blat-barek, który może również pełnić funkcję stolika śniadaniowego.

SYPIALNIA została nieco poszerzona; oprócz dostępnego z dwóch stron dużego łóżka z szafkami nocnymi mieści się w niej szafa na całą ścianę. Ze względu na wąski PRZEDPOKÓJ i usytuowane blisko wejście do łazienki do pokoju prowadzą suwane drzwi. W ŁAZIENCE zaplanowałam asymetryczną wannę narożną (150 x 75 cm), sedes, umywalkę wpuszczoną w wąski blat oraz pralkę.

Rozwiązanie 2: dwie strefy

Anna Malesińska

Aneks wypoczynkowy jest wyposażony w narożną kanapę, w kącie jadalnym proponuję ustawić spory prostokątny stół. Przy ściance przesłaniającej wejście do KUCHNI zaaranżowałam kącik RTV. Na prawo od otwartego wejścia z przedpokoju mieści się wnękowa zabudowa; w zależności od potrzeb może tu być na przykład szafa ubraniowa lub regał na książki. Ciąg roboczy w kuchni ma kształt litery L.

W SYPIALNI zaplanowałam dostępne z dwóch stron łóżko oraz pojemną szafę zajmującą całą ścianę. Druga, mniejsza szafa znajduje się w przedpokoju. W wejściu do sypialni warto zamontować przesuwane drzwi. W ŁAZIENCE jest kabina prysznicowa (90 x 90 cm), sedes i umywalka wpuszczona w długi blat. Pod blatem ukryłam płytką pralkę (o głębokości 40 cm).
    Więcej o:

Skomentuj:

39,5 m kw., dla 2 osób: wygodne wejście do kuchni