38,6 m kw., dla 2 osób: jedno wnętrze, kilka funkcji

Red.

Zastanawiamy się, jak zaaranżować otwartą część dzienną w naszym nowym mieszkaniu. Zależy nam na wygodnej kuchni z pojemnymi szafkami, w pokoju przydałby się niewielki kącik do pracy przy komputerze. W sypialni oprócz łóżka chcielibyśmy zmieścić szafę, a w przyszłości również dziecięce łóżeczko. Szafa jest potrzebna również w przedpokoju. Będziemy też wdzięczni za podpowiedź, jak urządzić łazienkę. Ewelina z Krakowa

Dwupokojowe, 38,6 m kw., dla 2 osób
Dwupokojowe, 38,6 m kw., dla 2 osób
Rozwiązanie 1: całkowite otwarcie

Wioletta Sawczuk

Drzwi do SYPIALNI zostały przeniesione - teraz wchodzi się do niej z pokoju dziennego (proponuję zamontować drzwi przesuwane, które po otwarciu chowają się w ścianie). Ta zmiana pozwoli lepiej zagospodarować przestrzeń zarówno tego pokoju, jak i PRZEDPOKOJU (po przebudowie w obu pomieszczeniach bez problemu mieszczą się spore szafy ubraniowe). W sypialni przewidziałam miejsce na dziecięce łóżeczko; na razie może tam stanąć na przykład toaletka albo dodatkowa szafka. Pod oknem zaplanowałam komody.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Stojące szafki kuchenne umieściłam przy dwóch ścianach, górne zajmują tylko jedną (krótszą). Taka zabudowa, widoczna z kąta wypoczynkowego, będzie wyglądała lekko i nie przytłoczy wnętrza. Na końcu dłuższego odcinka blatu roboczego stoi stół - warto wybrać praktyczny rozkładany mebel, który na co dzień nie będzie zajmował dużo miejsca.

ŁAZIENKA została nieznacznie zmniejszona na korzyść sypialni, mimo to bez problemu mieszczą się w niej wszystkie niezbędne urządzenia. We wnęce przy pionach wodno-kanalizacyjnych proponuję zainstalować komfortową kabinę prysznicową (120 x 80 cm). Całą ścianę naprzeciwko zajmuje długi blat z umywalką; pod nim ukryłam pralkę o wymiarach 60 x 50 cm.

Rozwiązanie 2: małe zmiany

Anna Malesińska

Zabudowa w KUCHNI ma kształt litery L. Zarówno szafki stojące, jak i wiszące umieściłam na dwóch ścianach, schowków na naczynia i najróżniejsze kuchenne zapasy nie powinno więc Państwu zabraknąć. Płytka szafka wnękowa przy nowo postawionej ścianie może pełnić na przykład funkcję kredensu. Pozostałą część strefy dziennej zajmują dwa aneksy: wypoczynkowy z kanapą i podręcznym stolikiem oraz jadalny z kwadratowym stołem. W narożniku przy oknie balkonowym znajduje się kącik do pracy z komputerem.

Zarejestrowałeś się już w systemie Piano? Możesz to zrobić tutaj!SYPIALNIA została nieco zmniejszona - zlikwidowałam wąskie przejście przy drzwiach. Ta zmiana była konieczna ze względu na przesunięcie wejścia z przedpokoju do POKOJU DZIENNEGO. W sypialni zaplanowałam duże łóżko i szafę ubraniową, jest też miejsce na dziecięce łóżeczko.

Kształt i wielkość ŁAZIENKI nie zostały zmienione. Proponuję zainstalować w niej dużą wannę (170 x 70 cm), umywalkę i sedes. Wnękę przy pionach instalacyjnych zabudowałam - w tak powstałym schowku można ukryć pralkę i półki na zapas detergentów, papieru toaletowego itp.

Skomentuj:

38,6 m kw., dla 2 osób: jedno wnętrze, kilka funkcji