Aneks kuchenny wtopiony w tło

Kuchnia w salonie nikogo już nie dziwi, jednak projektanci wciąż szukają sposobów na jej - choćby umowne - ukrycie. Często stosują wówczas triki optyczne.
Wyspa - główne miejsce pracy - została przesłonięta nieco od niej wyższym murkiem. Ponieważ nie zasłonił on całkowicie mebli kuchennych i wysokiej zabudowy, wybrano szafki z frontami w kolorze ściany, co wtopiło je w tło. Aby nic nie rozbijało ich gładkiej płaszczyzny, zdecydowano się na szafki otwierane dotykowo. Harmonię we wnętrzu podkreślają użyte materiały wykończeniowe - na podłodze, tak jak w pozostałej części pomieszczenia, leżą panele, a ścianę we wnęce nad zlewem pokryto dekoracyjnym tynkiem strukturalnym. Przy murku od strony salonu znajduje się część jadalna. Blat sporego stołu jest zrobiony z takiego samego materiału co fronty szafek - płyty lakierowanej na wysoki połysk. Wyspa - główne miejsce pracy - została przesłonięta nieco od niej wyższym murkiem. Ponieważ nie zasłonił on całkowicie mebli kuchennych i wysokiej zabudowy, wybrano szafki z frontami w kolorze ściany, co wtopiło je w tło. Aby nic nie rozbijało ich gładkiej płaszczyzny, zdecydowano się na szafki otwierane dotykowo. Harmonię we wnętrzu podkreślają użyte materiały wykończeniowe - na podłodze, tak jak w pozostałej części pomieszczenia, leżą panele, a ścianę we wnęce nad zlewem pokryto dekoracyjnym tynkiem strukturalnym. Przy murku od strony salonu znajduje się część jadalna. Blat sporego stołu jest zrobiony z takiego samego materiału co fronty szafek - płyty lakierowanej na wysoki połysk.
Murek oraz ścianę nad zlewem pokrywa tynk strukturalny imitujący beton. Zabezpieczono go lakierem i gdzieniegdzie ozdobiono mieniącymi się plamkami srebrnej farby. Murek oraz ścianę nad zlewem pokrywa tynk strukturalny imitujący beton. Zabezpieczono go lakierem i gdzieniegdzie ozdobiono mieniącymi się plamkami srebrnej farby.
Elegancki aneks kuchenny idealnie harmonizuje z wystrojem całego wnętrza urządzonego w nowoczesnym stylu. Jedyną wyrazistą ozdobą są tu dwa kryształowe żyrandole. Elegancki aneks kuchenny idealnie harmonizuje z wystrojem całego wnętrza urządzonego w nowoczesnym stylu. Jedyną wyrazistą ozdobą są tu dwa kryształowe żyrandole.
Więcej o: