56,1 m kw. dla 3 osób: pokój dzienny z aneksem kuchennym

Red.

Niedługo wprowadzę się do nowego dwupokojowego mieszkania. Myślę o przeniesieniu kuchni do największego pokoju - wtedy zyskałabym dodatkowy pokój (dla przyszłego dziecka). Podpowiedzcie, proszę, jak urządzić część dzienną, w którym miejscu zaplanować aneks wypoczynkowy, żeby było ładnie i wygodnie. Pokój, który teraz sąsiaduje z kuchnią, chciałabym przeznaczyć na sypialnię. Potrzebne są oczywiście szafy - gdzie je umieścić? Marzena z Gdańska

Projektowanie wnętrz. 56,1 m kw. dwupokojowe dla trzech osób
Projektowanie wnętrz. 56,1 m kw. dwupokojowe dla trzech osób
Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

Ciąg roboczy ze zlewozmywakiem i płytą grzejną usytuowałam wzdłuż jednej ściany. Lodówkę i piekarnik umieściłam w wysokiej, sięgającej sufitu zabudowie w obszernej wnęce, która częściowo zasłania kKUCHNIĘ. Przy oknie jest miejsce na stół. Pozostałą część strefy dziennej zajmuje aneks wypoczynkowy z kanapą i stolikiem kawowym. Ekran telewizyjny proponuję zainstalować na tylnej ścianie kuchennej wnęki - będzie dobrze widoczny z kanapy.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięW PRZEDPOKOJU zaplanowałam dwie szafy wnękowe - jedna z nich powstała w miejscu zlikwidowanej toalety. Szafa (bardzo pojemna, na całą ścianę) znajduje się także w sypialni oraz (mniejsza) w POKOJU DZIECKA. Łazienka została nieznacznie powiększona kosztem przedpokoju. Swobodnie mieści się w niej prostokątna wanna (170 x 70 cm), wpuszczona w długi blat umywalka (szer. 60 cm) i podwieszany sedes. W rogu przy drzwiach stoi standardowa pralka (60 x 60 cm).

Sprawdź najnowsze trendy w urządzaniu domów i mieszkańRozwiązanie 2

Wioletta Sawczuk

Kuchenne urządzenia (lodówka, zlewozmywak, płyta grzejna) są przedzielone krótkimi odcinkami blatu roboczego. Płytę i zainstalowany nad nią okap przesłania wąska ścianka. W pozostałej części przestronnej i widnej strefy dziennej, w pobliżu drzwi balkonowych, znajduje się aneks wypoczynkowy. Jego wyposażenie stanowi duża wygodna kanapa, fotel, stolik kawowy oraz komoda. Szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny umieściłam przy nowo wybudowanej skośnej ściance. Taka nietypowa przegroda uatrakcyjni wystrój całej części dziennej, pozwoli również powiększyć powierzchnię ŁAZIENKI - powstałą dzięki temu wnękę proponuję zabudować aż do sufitu, a w jednejz dolnych szafek ukryć standardową pralkę (60 x 60 cm). W pozostałej części łazienki mieści się prostokątna wanna (170 x 70 cm), wpuszczona w wąski długi blat umywalka (szer. 60 cm) i podwieszany sedes. W drugiej skośnej ściance, prostopadłej do tej z wnęką, znajdują się drzwi do łazienki.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Otwarty przedpokój stanowi integralną część strefy dziennej. Przy drzwiach wejściowych do mieszkania, tam gdzie była toaleta, jest teraz szafa. Po drugiej stronie stoi ścianka częściowo zbudowana z luksferów. W SYPIALNI oprócz dostepnego z dwóch stron łóżka z szafkami nocnymi mieści się fotel i komoda, którą można zastapić toaletką - powstanie wówczas miły kobiecy kącik. W pokoju dziecięcym (na razie może on być gabinetem albo pokojem gościnnym) zaplanowałam łóżko, biurko, niewielką szafę oraz płytki regalik, np. na książki.

Zobacz także:

Dekoracje ze świata roślin

Mieszkanie z wyobraźnią

Nowoczesny aneks kuchenny

Skomentuj:

56,1 m kw. dla 3 osób: pokój dzienny z aneksem kuchennym