Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

56,1 m kw. dla 3 osób: pokój dzienny z aneksem kuchennym

Red.

Niedługo wprowadzę się do nowego dwupokojowego mieszkania. Myślę o przeniesieniu kuchni do największego pokoju - wtedy zyskałabym dodatkowy pokój (dla przyszłego dziecka). Podpowiedzcie, proszę, jak urządzić część dzienną, w którym miejscu zaplanować aneks wypoczynkowy, żeby było ładnie i wygodnie. Pokój, który teraz sąsiaduje z kuchnią, chciałabym przeznaczyć na sypialnię. Potrzebne są oczywiście szafy - gdzie je umieścić? Marzena z Gdańska

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

Ciąg roboczy ze zlewozmywakiem i płytą grzejną usytuowałam wzdłuż jednej ściany. Lodówkę i piekarnik umieściłam w wysokiej, sięgającej sufitu zabudowie w obszernej wnęce, która częściowo zasłania kKUCHNIĘ. Przy oknie jest miejsce na stół. Pozostałą część strefy dziennej zajmuje aneks wypoczynkowy z kanapą i stolikiem kawowym. Ekran telewizyjny proponuję zainstalować na tylnej ścianie kuchennej wnęki - będzie dobrze widoczny z kanapy.

W PRZEDPOKOJU zaplanowałam dwie szafy wnękowe - jedna z nich powstała w miejscu zlikwidowanej toalety. Szafa (bardzo pojemna, na całą ścianę) znajduje się także w sypialni oraz (mniejsza) w POKOJU DZIECKA. Łazienka została nieznacznie powiększona kosztem przedpokoju. Swobodnie mieści się w niej prostokątna wanna (170 x 70 cm), wpuszczona w długi blat umywalka (szer. 60 cm) i podwieszany sedes. W rogu przy drzwiach stoi standardowa pralka (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Wioletta Sawczuk

Kuchenne urządzenia (lodówka, zlewozmywak, płyta grzejna) są przedzielone krótkimi odcinkami blatu roboczego. Płytę i zainstalowany nad nią okap przesłania wąska ścianka. W pozostałej części przestronnej i widnej strefy dziennej, w pobliżu drzwi balkonowych, znajduje się aneks wypoczynkowy. Jego wyposażenie stanowi duża wygodna kanapa, fotel, stolik kawowy oraz komoda. Szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny umieściłam przy nowo wybudowanej skośnej ściance. Taka nietypowa przegroda uatrakcyjni wystrój całej części dziennej, pozwoli również powiększyć powierzchnię ŁAZIENKI - powstałą dzięki temu wnękę proponuję zabudować aż do sufitu, a w jednejz dolnych szafek ukryć standardową pralkę (60 x 60 cm). W pozostałej części łazienki mieści się prostokątna wanna (170 x 70 cm), wpuszczona w wąski długi blat umywalka (szer. 60 cm) i podwieszany sedes. W drugiej skośnej ściance, prostopadłej do tej z wnęką, znajdują się drzwi do łazienki.

Otwarty przedpokój stanowi integralną część strefy dziennej. Przy drzwiach wejściowych do mieszkania, tam gdzie była toaleta, jest teraz szafa. Po drugiej stronie stoi ścianka częściowo zbudowana z luksferów. W SYPIALNI oprócz dostepnego z dwóch stron łóżka z szafkami nocnymi mieści się fotel i komoda, którą można zastapić toaletką - powstanie wówczas miły kobiecy kącik. W pokoju dziecięcym (na razie może on być gabinetem albo pokojem gościnnym) zaplanowałam łóżko, biurko, niewielką szafę oraz płytki regalik, np. na książki.

Skomentuj:

56,1 m kw. dla 3 osób: pokój dzienny z aneksem kuchennym