Nowoczesny aneks kuchenny

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Monika Lewandowska/Phototapeta, Joanna Woyda Zdjęcia: Łukasz Kozyra, Rafał Lipski, Monika Lewandowska/Phototapeta

W kuchniach otwartych na pokój dzienny często rezygnuje się z szafek wiszących, które mogą przytłoczyć wnętrze. Jednak w małych pomieszczeniach takie rozwiązanie nie jest praktyczne, bo znacznie ogranicza liczbę schowków.

WNETRZA , KUCHNIA , MEBLE
Wnętrza. Zabudowa kuchni otwartej na pokój dzienny ma kształt litery L. Górne szafki są wyższe od standardowych, dzięki czemu mieści się w nich więcej rzeczy.
Fot. Łukasz Kozyra
Warto więc zaprojektować lekką zabudowę, która jednocześnie będzie pojemna - tak jak w tej KUCHNI. Pięciometrowy aneks, będący częścią dość przestronnej strefy dziennej, został umeblowany dwoma rodzajami szafek. Dolne, w dębowej okleinie, wspierają się na cienkich, nieosłoniętych cokołem metalowych nóżkach, co jest niezawodnym sposobem na nadanie lżejszego wyglądu masywnym sprzętom. Nad nimi wiszą szafki z frontami z matowego szkła ujętego w stalowe ramy. Wykonana z takich materiałów zabudowa jest lekka i mniej widoczna, bo wtapia się w tło - ścianę pomalowaną na popielatoniebieski kolor.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięDodatkowo ciąg roboczy przesłania wąska ścianka z nieotynkowanej cegły, za którą umieszczono lodówkę, oraz spory szklano-metalowy stół ustawiony na granicy dwóch stref - kuchennej i wypoczynkowej.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Kuchnia ukryta w szafie

Aranżacja w srebrze

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Skomentuj:

Nowoczesny aneks kuchenny