Kuchnia w świetlnej ramie

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski Projekt wnętrza: Iwona Ciecierska

W nowoczesnych kuchniach światło wykorzystuje się nie tylko do oświetlenia wnętrza, ale także do podkreślenia jego walorów estetycznych oraz do modelowania przestrzeni.

WNETRZA , KUCHNIA
Projektowanie wnętrz. Kuchnię zabudowano dwoma ciągami pojemnych szafek. Miejsce pod oknem przeznaczono na kąt jadalny. Ciekawym rozwiązaniem jest metalowa roleta zasłaniająca pion instalacyjny.
Fot. Rafał Lipski
Prezentowana KUCHNIA o powierzchni 16 m kw. jest długa i wąska. Zastosowano tu oświetlenie funkcjonalne i DEKORACYJNE, które także poprawia proporcje wnętrza. pomieszczenie równomiernie oświetlają reflektorki halogenowe w podwieszanym suficie. Nie zapewniają one jednak dobrych warunków do precyzyjnych prac na blacie - do tego służą świetlówki umieszczone pod szafkami wiszącymi oraz lampki w okapie.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięStół w części jadalnej oświetla lampa wisząca. Uwagę zwraca rzadko stosowane podświetlenie krawędzi zabudowy kuchennej, które i ozdabia wnętrze, i ułatwia poruszanie się po kuchni po zmroku.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Modne kuchnie

Pasiasta kuchnia

Skomentuj:

Kuchnia w świetlnej ramie