Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżacje kuchni: stół w małej kuchni

Tekst: Katarzyna Kowalska, Pomysł i wizualizacja komputerowa: Tomasz Wieczorek Wybór przedmiotów: Delfina Grzelak Zdjęcia: producenci

W wąskiej i długiej kuchni na ogół nie ma miejsca na stół z prawdziwego zdarzenia. Warto więc znaleźć dobre zastępstwo dla kuchennego stołu. Pokazujemy rozwiązania, które zaproponował projektant - nieskomplikowane, praktyczne i bardzo wygodne dla gospodarzy.

Projekt 1

Składany komplet

W tym wąskim pomieszczeniu ciąg roboczy zaplanowano tylko wzdłuż jednej ściany. Ustawienie przy przeciwległej ścianie nawet niewielkiego stołu nie byłoby dla wnętrza korzystne. Sprawdzą się w nim natomiast meble o prostej formie mocowane do ściany na zawiasach. Konstrukcja stołu i krzeseł umożliwia ich łatwe rozkładanie i składanie - po złożeniu przylegają do ściany, tworząc oryginalną DEKORACJĘ. Meble warto zrobić z takiego samego materiału jak fronty szafek kuchennych, np. z efektownie usłojonego drewna.

Projekt 2

Wysuwany z szafki

Ciąg roboczy ma kształt litery L, co zapewnia w tej nieustawnej KUCHNI swobodę poruszania się. W taka niewielką przestrzeń trudno wkomponować choćby mały stół, przy którym można by było zjeść posiłek. Wtedy znakomitym rozwiązaniem jest stolik, który całkowicie chowa się w jednej z szafek tworzących ciąg roboczy. Blat stołu, składający się z dwóch części ułożonych jedna nad drugą, wysuwa się wraz z frontem szafki na długość 60 albo 120 cm.

Znajdujące się w narożniku pomieszczenia okno nie jest w stanie dobrze doświetlić wnętrza, zwłaszcza że dopływ światła ograniczają szafki wiszące. Dlatego wzdłuż blatu roboczego warto zamontować taśmy z diodami LED mocowane w aluminiowych profilach. Ich rozproszone światło, odbite w tafli szkła chroniącej ścianę, rozjaśni wnętrze i da ciekawy efekt dekoracyjny.

Skomentuj:

Aranżacje kuchni: stół w małej kuchni