Aranżacje kuchni: stół w małej kuchni

Tekst: Katarzyna Kowalska, Pomysł i wizualizacja komputerowa: Tomasz Wieczorek Wybór przedmiotów: Delfina Grzelak Zdjęcia: producenci

W wąskiej i długiej kuchni na ogół nie ma miejsca na stół z prawdziwego zdarzenia. Warto więc znaleźć dobre zastępstwo dla kuchennego stołu. Pokazujemy rozwiązania, które zaproponował projektant - nieskomplikowane, praktyczne i bardzo wygodne dla gospodarzy.

kuchnia, meble kuchenne, stół kuchenny
Projektowanie wnętrz. Projekt 1. Wykonanie składanych mebli mocowanych do ściany trzeba zlecić stolarzowi. Warto jednak zainwestować, bo zdecydowanie poprawią one funkcjonalność wąskiej kuchni.
Projekt 1

Składany komplet

W tym wąskim pomieszczeniu ciąg roboczy zaplanowano tylko wzdłuż jednej ściany. Ustawienie przy przeciwległej ścianie nawet niewielkiego stołu nie byłoby dla wnętrza korzystne. Sprawdzą się w nim natomiast meble o prostej formie mocowane do ściany na zawiasach. Konstrukcja stołu i krzeseł umożliwia ich łatwe rozkładanie i składanie - po złożeniu przylegają do ściany, tworząc oryginalną DEKORACJĘ. Meble warto zrobić z takiego samego materiału jak fronty szafek kuchennych, np. z efektownie usłojonego drewna.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięProjekt 2

Wysuwany z szafki

Ciąg roboczy ma kształt litery L, co zapewnia w tej nieustawnej KUCHNI swobodę poruszania się. W taka niewielką przestrzeń trudno wkomponować choćby mały stół, przy którym można by było zjeść posiłek. Wtedy znakomitym rozwiązaniem jest stolik, który całkowicie chowa się w jednej z szafek tworzących ciąg roboczy. Blat stołu, składający się z dwóch części ułożonych jedna nad drugą, wysuwa się wraz z frontem szafki na długość 60 albo 120 cm.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Znajdujące się w narożniku pomieszczenia okno nie jest w stanie dobrze doświetlić wnętrza, zwłaszcza że dopływ światła ograniczają szafki wiszące. Dlatego wzdłuż blatu roboczego warto zamontować taśmy z diodami LED mocowane w aluminiowych profilach. Ich rozproszone światło, odbite w tafli szkła chroniącej ścianę, rozjaśni wnętrze i da ciekawy efekt dekoracyjny.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Wyspa w kuchni

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Kuchnia ukryta w szafie

Skomentuj:

Aranżacje kuchni: stół w małej kuchni