Metamorfoza małej sypialni za 2700 zł

PO ZMIANIE: Każdy szczegół się liczy! W pokoju nie tylko przemalowano ściany, zmieniono też wszystkie dodatki. Lampka nocna ma drewnianą podstawę, która nawiązuje do głównej dekoracji sypialni: zdobiącego ścianę fotograficznego obrazu z mostem linowym.

PO ZMIANIE: Każdy szczegół się liczy! W pokoju nie tylko przemalowano ściany, zmieniono też wszystkie dodatki. Lampka nocna ma drewnianą podstawę, która nawiązuje do głównej dekoracji sypialni: zdobiącego ścianę fotograficznego obrazu z mostem linowym. (fot. Monika Filipiuk-Obałek)

Całkowita metamorfoza brzydkiej sypialni. Kilka lat temu została pomalowana na jaskrawożółty odcień. Taka kolorystyka już zmęczyła właścicielkę.

Sypialnia Ani była urządzona bez pomysłu. Gdy właścicielka dojrzała już do zmiany, nie chcąc popełnić błędów, postanowiła wesprzeć się fachową pomocą. Poszukała jej w internecie; kiedy trafiła na stronę Bogny Patyńskiej dekoratoramator.pl, bardzo przypadły jej do gustu pokazane tam przykłady metamorfoz.

Panie szybko doszły do porozumienia i opracowały plan zmian. Wyzwanie było spore, bo niewielki metraż (zaledwie 9 m kw.) i usytuowanie okna znacznie utrudniały swobodne meblowanie. Ze starych sprzętów zostało tylko łóżko, które teraz ustawiono zagłówkiem do okna. Przy nim stanęła nowa szafka nocna, a po drugiej stronie pokoju – inna szafa. Zniknęły m.in. nijaka narzuta, lampa, okienne i ścienne dekoracje. Zamiast nich pojawiły się dodatki starannie dobrane do kolorystyki zaproponowanej przez projektantkę. Gospodyni, zmęczona krzykliwymi barwami, chętnie przystała na neutralne szarości i beże. I nareszcie, pozbywszy się krzykliwych barw, poczuła ulgę i spokój.

Sypialnia w spokojnych barwach powstała w kontrze do poprzedniego wystroju. Ale równie ważne było zgranie wnętrza z resztą mieszkania, które też przechodziło metamorfozę. Nowa, neutralna kolorystyka to znakomita baza do kolejnych przeróbek, jeśli zmieni się moda albo gust właścicieli. Wtedy wystarczy kupić kilka kolorowych dodatków, by pokój zaczął wyglądać inaczej.

- mówi Bogna Patyńska, projektantka.

KOSZTORYS:

- Farba Silver Pearl (Beckers0 - 50 zł
- Tapeta Zig Zag (A.S. Creation) - 65 zł
- Pikowana narzuta (Eurofirany) - 200 zł
- Poduszki (Leroy Merlin, Jysk) - 90 zł
- Zasłony, szafka nocna (Allegro) - 230 zł
- Lustra, lampa, dywanik (IKEA) - 626 zł
- Lampka nocna (kochamogrody.pl) - 99 zł
- Szafa (na zamówienie) - 1400 zł

RAZEM: 2760 zł

PRZEJDŹ DO GALERII >>

cztery kąty na wideo

Komentarze (9)
Metamorfoza małej sypialni za 2700 zł
Zaloguj się
 • Oceniono 43 razy 43

  Czy na pewno są to dwa te same pokoje? W wersji "przed" okno dwuskrzydłowe a w wersji "po" jednoskrzydłowe...

 • kia5

  Oceniono 28 razy 28

  To są dwa różne pokoje. bo:
  a. okno jest inne
  b wymiary pokoju - w żółtym łózko, które ma długości ok 2 m stoi dłuższym bokiem do ściany z oknem i jest jeszcze wolne miejsce więcej niż 40 cm, co widać; w białym to samo łózko stoi do okna ścianą szczytową (ok. 160 cm po proporcjach sądząc) i wolnego miejsca jest jeszcze ok. 40 cm - tyle co na stoliczek nocny). Fajna "metamorfoza"...

 • art_102

  Oceniono 11 razy 11

  2700 za przemalowanie pokoju i zwykłe łóżko?To powinno byc o 1000 tańsze! ....a ta tapeta "linowa" to tam po co? Ani nie pasuje rozmiarem, ani grafiką, ani ładna nie jest.

 • dno_oceanu

  Oceniono 11 razy 9

  hmmm czyli wszystkie metamorfozy to ze starego na... bialo.

 • Lidka Zięba

  0

  Uwielbiam jasne, pastelowe kolory w mieszkaniu a w sypialni to już w ogóle pięknie wyglądają. Dużo uroku dodają sypialni odpowiednie tkaniny, lubię falbanki, sa bardzo romantyczne. Piękne poszewki do sypialni mam z www.belbazaar.pl/35-poszewki-na-poduszki Lubię, tak jak w tym przypadku, dobre tkaniny, bawełnę i len. Żadnych sztuczności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX