Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stylowa metamorfoza sypialni

Projekt, stylizacja i zdjęcia: Patrycja Wegner-Keiling / niepolka.pl

Patrycja nie lubiła swojej sypialni. Nie potrafiła w niej wypoczywać. Problemem był wystrój pokoju. Postanowiła przeprowadzić metamorfozę wnętrza. Nowa sypialnia nabrała stylu, a przebywanie w niej w końcu stało się przyjemnością.

W tej sypialni niby wszystko było w porządku - nie straszyła ani odrapanymi ścianami, ani meblami rodem z minionej epoki. Za to były nowe sprzęty i świeżo odmalowane ściany. A jednak gospodyni Patrycja autorka bloga niepolka.pl nie lubiła swojej sypialni.

Nie wypoczywałam w niej i byłam szczęśliwa, jeśli położyły się tam dzieci, a ja mogłam spać w ich pokojach

- mówi właścicielka. W końcu nadszedł czas na zmiany. Patrycja przeprowadziła metamorfozę pokoju, z nami podzieliła się jej efektami.

Stylowa rewolucja w sypialni

Z sypialni zniknął kolor filetowy obecny na ścianach, w zamian cały pokój został przemalowany na biało. Wnęki w jednej ze ścian postanowiono przerobić na garderobę i zasłonić białą zasłoną rozciągniętą na całą ścianę. Kolejnym krokiem w zmianie aranżacji sypialni było przerobienie łóżka. Ramę odświeżono białą farbą i dodano własnoręcznie robiony wysoki, modułowy zagłówek w różnych odcieniach szarości. Następnie tak przygotowane łóżko ustawiono przy ścianie naprzeciwko drzwi.

Z dotychczasowych lampek nocnych zdjęto abażury i z miejsca zyskały industrialny wygląd. Szafki nocne także przerobiono - dodano nowe drewniane blaty o nieregularnych krawędziach. Również własnoręcznie przez Patrycję została wykonana konsolka stojąca pod lustrem. Dzięki drobnym przeróbkom zwykłe meble zyskały designerski i stylowy wygląd.

Ostatnim etapem metamorfozy było dobranie dodatków: wprowadzono rodzinne zdjęcia, tkaniny - zasłony, firany, narzutę, trójwymiarowy napis Love podświetlany lampkami LED i kilka innych elementów. Tak ze sztampowej sypialni powstał stylowy pokój przywodzący na myśl styl skandynawski. W takim otoczeniu można prawdziwie wypocząć.

Źródło: niepolka.pl

Skomentuj:

Stylowa metamorfoza sypialni