Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza sypialni za 1550 zł

Tekst, stylizacja i projekt wnętrza: Agnieszka Osak-Rejmer

Co zrobić, gdy na nowy wystrój brakuje pieniędzy? Przerobić stare meble i w nieco szalony sposób ozdobić wnętrze. Efekt może być naprawdę znakomity - tak jak w tej sypialni.

Kupując dwanaście lat temu własne mieszkanie, gospodarze nie mieli wątpliwości, że dwa pokoje nie wystarczą trzyosobowej rodzinie. Ale skoro nie było ich stać na więcej, sypialnię dla siebie postanowili wygospodarować kosztem kuchni i salonu. Małe, a przede wszystkim wąskie pomieszczenie (2 x 4 metry) stwarzało sporo problemów podczas urządzania, tym bardziej że brak pieniędzy uniemożliwiał kupienie mebli odpowiednich do wnętrza o tak trudnym kształcie. Ograniczyli się więc do niezbędnego minimum - wstawili łóżko, toaletkę i kilka małych szafek sprezentowanych przez rodzinę, nie zastanawiając się nad urodą sprzętów. Pokój nie był więc ani wygodny, ani efektowny.

Teraz postanowili to zmienić. Stylistka pomysłowo zagospodarowała każdy skrawek przestrzeni, dzięki czemu udało się zmieścić mnóstwo pojemnych schowków, których właścicielom bardzo brakowało. Co więcej, nowy wystrój kosztował niewiele, bo zamiast kupować gotowe sprzęty, własnymi rękoma przerabiali starocia, nadając im nowy wygląd i funkcję. Przy okazji położyli nową podłogę (laminowane panele imitujące bielone drewno świerkowe) oraz odświeżyli ściany (jedna z nich została oklejona tapetą w kropki).

Zdaniem stylistki

Agnieszka Osak-Rejmer: Pokój jest mały, dlatego postawiłam na jasne kolory, które optycznie go powiększają. Złamana biel ścian okazała się również idealnym tłem wesołych, kolorowych dodatków. Jako że gospodarze lubią oryginalne rozwiązania, bez oporów zaakceptowali moje pomysły na odbiegające od sztampy dekoracje. Jak mówią, cieszą się, że w ich sypialni zamieszkały... koń i krowa (szukajcie ich na ścianach). W  nowej sypialni znakomicie czują się również prawdziwe zwierzaki - koty Julek i Leon, które uwielbiają się tu wylegiwać.

Kosztorys:

Laminowane panele podłogowe (allegro.pl): 300 zł
Emulsja gruntująca do drewna (Leroy Merlin): 50 zł
Farba do drewna (Flügger): 100 zł
Farba do ścian (Flügger): 295 zł
Tapeta (allegro.pl): 45 zł
Lampa-żarówka (kolorowekable.pl): 60 zł
Taboret (outlet Zara Home): 120 zł
Uchwyty do drzwiczek (Zara Home): 80 zł
Deski wraz z przycięciem (zakład stolarski): 500 zł

Razem: 1550 zł

Skomentuj:

Metamorfoza sypialni za 1550 zł