Akcja "Ratujemy mozaiki"

Unikatowe, zabytkowe mozaiki bardzo często są skuwane ze ścian lub giną pod warstwą tynku i styropianu.

Grupa Paradyż i Fundacja Architektury, organizatorzy akcji „Ratujemy Mozaiki” apelują, byśmy robili zdjęcia naszym ulubionym dekoracjom ściennym i umieszczali je na specjalnej stronie internetowej. W ten sposób wspólnie stworzymy mapę polskich mozaik.

Celem akcji „Ratujemy Mozaiki” jest ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego i zwrócenie uwagi na problem niszczejących dzieł sztuki w miastach całej Polski. Czym jest owo dziedzictwo kulturowe? To dorobek poprzednich pokoleń, który świadczy o naszych korzeniach i potwierdza, w sensie duchowym i materialnym tożsamość narodu. Dlatego troska o ochronę zabytków powinna być obowiązkiem każdego z nas, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się dobrodziejstwami kultury. Czynników, które zagrażają zabytkom jest wiele, począwszy od kradzieży i aktów wandalizmu, po uszkodzenia spowodowane upływem czasu, zaniedbaniami i źle prowadzonymi pracami modernizacyjnymi. Mozaiki to najczęściej kolorowe, zachwycające, ozdoby wnętrz kawiarni, sklepów, budynków mieszkalnych, instytucji miejskich i prywatnych. Jednak wiele z nich w czasach transformacji ustrojowej uległo dewastacji, kolejne niszczeją lub są wyburzane. Dlatego naszym zdaniem warto podjąć inicjatywę, która pozwoli mozaikom odzyskać ich dawny blask.

Więcej na stronie: www.ratujemymozaiki.com

dom i wnętrze na wideo

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • <B>Te designerskie wazony urozmaicą twoje wnętrze. Zobacz nasze propozycje!</B>
<BR /><B>Wazon Blow Away Vase</B>, projektu Front. Klasyczna porcelana z Delft, która doświadczyła czegoś naprawdę niezwykłego... została przechylona przez silny podmuch wiatru. Teraz ruch wiatru staje się częścią jej funkcji, a jej piękno określa się w tym,że jest uszkodzona, ale nie pokonana...

W całości wykonany z porcelany.

<BR />Dostępny na atakdesign.pl Wazon od projektanta
  •   Polecamy: "Rzeczy niepospolite"
  • <B>Biała magia, czarny humor</B>
<BR/>Przyrządzasz stek, a czujesz się jak David Copperfield! 'Magic Box'  włoskiej marki e-my to pięć perfekcyjnie naostrzonych i, niestety, dobrze zakotwiczonych noży Kuchnia: To jest trendy!
Skomentuj:
Akcja "Ratujemy mozaiki"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX