Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Horoskop celtycki. Jakim jesteś drzewem?

Red., KJ

Fascynujący horoskop celtycki porównuje charaktery drzew i ludzi. Drzewo Opiekun przynosi pomyślność - może warto je posadzić u siebie?

Horoskop drzewny

Początki tego niezwykłego horoskopu sięgają dwóch tysięcy lat wstecz. Cofają nas do czasów, gdy żywioł przyrody dyktował porządek świata, a ludzie, zależni od kaprysów Natury, umieli ją bacznie obserwować. Przekaz o podobieństwie charakterów ludzi i drzew zawdzięczamy druidom - celtyckim kapłanom, wróżbitom i mędrcom, którzy czcili dąb i jemiołę, a żyjąc pośród lasów, jak nikt znali drzewa. Druidowie uważnie studiowali też ścieżki gwiazd, świętując dni przesileń, a także wiosennej i jesiennej równonocy. Stąd totemiczne znaki dla przychodzących na świat przypisano astronomicznym przedziałom czasowym odpowiadającym zmiennej wysokości Słońca nad horyzontem...

A ludzie, różni jak drzewa, jak one łatwiej lub trudniej dający sobie radę w świecie, niezmiennie ukrywają w głębi serc proste marzenie o szczęściu.

JODŁA - MISTYCYZM

2-11.01 oraz 5-14.07

Wyniosła i dumna Jodła, szlachetna i pełna godności, jak nikt inny potrafi dbać o swój wizerunek. Kocha piękne stroje i biżuterię (choć bywają również Jodły ascetyczne i surowe), a otacza się ludźmi starannie wybranymi, innych trzymając na dystans. Ma skłonność do filozofowania i mistycyzmu. Często małomówna i wybitnie inteligentna, nie lęka się wyzwań i nie ulega wpływom. Pracownikiem jest sumiennym, samodzielnym i odpowiedzialnym. Można na niej bezwzględnie polegać. Bywa, że zakochuje się do szaleństwa, lecz jest wymagająca i niełatwa we współżyciu. Nade wszystko dba o karierę. Dzielnie znosi wszelkie przeciwności losu i nigdy nie traci nadziei.

WIĄZ - ROZSĄDEK

12-24.01 oraz 15-25.07

Pełen wdzięku, przystojny Wiąz, spokojny i raczej małomówny, już samym wyglądem budzi zaufanie. Z natury jest raczej oszczędny, choć nie skąpy, a pośród letnich Wiązów bywają i takie, które mają zbyt szeroki gest. Do życia Wiąz podchodzi z pełnym realizmu dystansem, w stosunku do innych jest uczciwy, lecz także wymagający. Zmysł praktyczny i rozsądek sprawiają, że Wiąz sprawdza się jako opiekun czy nauczyciel. Niektóre Wiązy, utalentowane plastycznie, lubią zajmować się jakimś rękodziełem. Jako partner życiowy Wiąz daje mocne oparcie, choć niekiedy bywa despotyczny. Żyje długo, a w trudnych chwilach ratuje go poczucie humoru.

CYPRYS - WIERNOŚĆ

25.01-3.02 oraz 26.07-4.08

Cyprys cechują regularne rysy oraz mocna, zwarta sylwetka. Zręczność fizyczna, odporność na stres, dobre zdrowie - to jego zalety. Cyprys zdaje sobie z nich sprawę i... na tym poprzestaje. Stara się oszczędzać własną energię. Lubi prostotę w ubiorze i otoczeniu, ceni sobie kontakt z naturą, natomiast zupełnie nie zależy mu na sławie czy majątku. W życiu chciałby jedynie trochę szczęścia, a poszukuje go w związku. Lgną do niego ludzie, bo ma w sobie wewnętrzne ciepło i pokłady życzliwości dla innych. W miłości bywa gwałtowny, w uczuciach niezwykle wierny. Pozbawiony towarzystwa cierpi - najlepiej czuje się w gronie rodziny i przyjaciół.

TOPOLA - PESYMIZM

4-8.02 oraz 5-13.08

Topola wydaje się zdystansowana do wydarzeń, które niesie życie, lecz w głębi serca trapi ją wieczny niepokój o przyszłość. Ma poczucie kruchości życia i zbliżającej się nieuchronnie starości. Łatwo zranić jej miłość własną, a wtedy cierpi, choć nie daje tego po sobie poznać. Nie jest materialistką. Równowagę ducha zapewnia jej praca. Tu potrafi zapanować nad swoim pesymizmem, jest nieźle zorganizowana i skuteczna. Najlepiej, gdy znajdzie zajęcie, które pozwoli uruchomić drzemiące w niej pokłady altruizmu. Topola nie lubi żyć sama, lecz niełatwo jej o szczęście w małżeństwie - z natury jest bowiem bardzo niezależna.

CEDR - AKTYWNOŚĆ

9-18.02 oraz 14-23.08

Mocny, postawny i energiczny Cedr jest człowiekiem czynu. Nie boi się wyzwań, łatwo podejmuje decyzje i prowadzi interesujące życie zawodowe, odnosząc w nim spektakularne sukcesy. Nawet gdy wpadnie w tarapaty, potrafi z nich wyjść obronną ręką. Jest ambitny, ma talenty przywódcze, lubi być podziwiany i zawsze w centrum wydarzeń. Oddany jakiejś sprawie nie żałuje sił i energii, by doprowadzić ją do szczęśliwego finału. Cedr to na ogół optymista, a poczucie humoru pozwala mu na dystans wobec siebie. Miłości potrafi poszukiwać długo, w związku jest dobrym oparciem dla partnera. Zimowe Cedry często miewają talenty muzyczne.

SOSNA - WYRAFINOWANIE

19-28/29.02 oraz 24.08-02.09

Urodziwa i silna zarazem Sosna sprzyja głównie kobietom. Człowiek powierzony opiece tego drzewa to esteta, który ceni piękne stroje i lubi ładnie urządzić przestrzeń dookoła siebie. Sosna wie, czego chce. W życiu zawodowym często odnosi sukcesy. Jest dobrym organizatorem, nie poddaje się niepowodzeniom, umie planować, zarządzać, podejmować decyzje i odważnie dążąc do celu, nie unika ryzyka. Sosna jest ciekawa świata, nowych wrażeń i interesujących znajomości. Uczuciowa i impulsywna, lecz zarazem niezależna i wymagająca, w miłości nie jest łatwym partnerem. Jeśli zdarzy się jej źle ulokować uczucia, potrafi z honorem się wycofać.

WIERZBA - MELANCHOLIA

1-10.03 oraz 3-12.09

Piękna, wdzięczna i nieco melancholijna Wierzba to uosobienie zmysłowości. Ale drzemią w niej dwie sprzeczne ze sobą natury. Bywa kobieca, łagodna, pełna zadumy, tolerancyjna i wyrozumiała, a przy tym nieustępliwa, niekiedy nawet despotyczna, wytrwała i odporna na stres. Wierzba jest też zmienna i kapryśna - stąd ma skomplikowane życie uczuciowe. Zwykle ustatkowuje się w małżeństwie, a dzieci otacza czułą opieką. Jest obdarzona wyjątkową intuicją, toteż sprawdza się w pracy wymagającej kontaktu z ludźmi. Choć marzy czasem o dalekich podróżach i snuje ambitne plany, w realizacji swoich projektów bywa na ogół niezbyt wytrwała.

LIPA - REALIZM

11-20.03 oraz 13-22.09

Lipa nie próbuje naprawiać świata. Spokojna, urodziwa, niekiedy o uwodzicielsko bujnych kształtach, jest przyjazna i tolerancyjna wobec innych. Żyje długo w zdrowiu, a swymi wadami nie zamartwia się zbytnio. Ma poczucie humoru i rozkwita w gronie przyjaciół. Jest lubiana i towarzyska, lecz chroni swą prywatność. W miłości zaborcza i zazdrosna. Bywają Lipy lękliwe i niestałe, lecz stuprocentowa Lipa to natura praktyczna, obdarzona miłością do ziemi, często też talentami technicznymi. Potrafi przystosować się do każdych warunków, realnie oceniając swe szanse i oszczędzając sobie wysiłku, bo w głębi duszy lubi komfort i stabilizację.

DĄB - SIŁA

21.03 wiosenne zrównanie dnia i nocy

Niezwykle żywotny, długowieczny Dąb ma charakter trudny i nieustępliwy. Niezależny i dumny, a zarazem odważny i uparty posiada silne poczucie własnej wartości. Obdarzony siłą i wytrwałością, potężną wolą i dobrym zdrowiem, nie toleruje słabości u siebie, a u innych jej nie dostrzega. To urodzony przywódca, człowiek czynu, którego pochłaniają konkretne zadania, toteż często odnosi sukcesy zawodowe i materialne. Trudno przy nim zrobić karierę, lecz kto raz zdobędzie jego przyjaźń, zyskuje oparcie na całe życie. Jako przyjaciel jest lojalny i opiekuńczy. Inaczej w miłości - tu bywa nieprzewidywalny, wierząc, że każda kolejna miłość jest tą jedyną

LESZCZYNA - ORYGINALNOŚĆ

22-31.03 oraz 24.09-3.10

Leszczyna, choć wydaje się bliska i zwyczajna, posiada rodzaj magicznego uroku, który przyciąga i zniewala. Zmienna i kapryśna, lecz jakże wdzięczna, potrafi sprawić, by ją kochano. W miłości nieobliczalna, umie być najmilszym, lecz czasem bardzo trudnym partnerem. Równie często jak spontaniczne i przyjacielskie zdarzają się Leszczyny spokojne i introwertyczne, zawsze jednak cechuje je szczodrość, życzliwy stosunek do innych, a także oryginalność poglądów. Leszczyna nie poddaje się osądom i czasem lubi zwracać na siebie uwagę. Jest bystrym, obdarzonym intuicją obserwatorem, który uczy się szybko, typem społecznika angażującego się w wielkie sprawy.

JARZĘBINA - ŻYCZLIWOŚĆ

1-10.04 oraz 4-13.10

Urodziwa Jarzębina, delikatna na pozór, jest bardzo odporna na przeciwności losu. Dopomaga jej w tym wdzięk i umiejętność przystosowywania się do trudnych warunków. Ponadto, niezwykle inteligentna, wrażliwa, bacznie obserwująca świat Jarzębina umie wyciągać wnioski z własnych pomyłek. Jest estetką, lubi się stroić i potrafi podkreślić własne zalety. Nie znaczy to, że nie zauważa innych. Przeciwnie. Jest współczująca i nie odmawia pomocy. Można na niej polegać. Dba o dom, jest gospodarna, samodzielna i aktywna. Realizuje się w pracy, choć czasami miewa kłopoty z decyzją lub bierze na swe barki za dużo obowiązków. W miłości wymagająca, potrzebuje czułego i tolerancyjnego partnera.

KLON - PRAKTYCZNOŚĆ

11-20.04 oraz 14-23.10

Postawny i wysoki czy niekiedy mniej potężny Klon zawsze jest postacią wyjątkową. Pełen poczucia humoru, ciekawy świata, żywiołowy i wiecznie aktywny, pojawia się tam, gdzie się coś dzieje, i potrafi skupiać na sobie uwagę. Dba o swój wygląd, a modę traktuje serio. Interesują go nowe wyzwania, a głowę ma zawsze pełną idei i pomysłów, których jednak zazwyczaj nie realizuje. Wolałby zachęcić do tego innych. Ma świetną pamięć, rozległą wiedzę i ostry język, co sprawia, że nie zawsze jest lubiany. W miłości Klon bywa despotyczny i skupiony na sobie, toteż niełatwo znajduje partnera. Żyje długo. Zdarzają się też Klony nieco depresyjne, a pośród nich osobniki obdarzone intuicją graniczącą z darem jasnowidzenia.

ORZECH - NAMIĘTNOŚĆ

21-30.04 oraz 24.10-4.11

To indywidualność błyskotliwa i pełna kontrastów. Wybitnie zdolny, pracowity, ambitny i inteligentny Orzech jest zarazem egoistyczny i kapryśny. To świetny strateg, nie znoszący kompromisów, działający szybko i zdecydowanie. W dziedzinie, która go pasjonuje, osiąga sukcesy i staje się autorytetem, zyskując tyluż wrogów, co wielbicieli. Często wybiera pracę naukową, choć Orzechy bywają też znakomitymi, menedżerami, prawnikami czy politykami. Ekscentryczność sprawia, że w relacjach międzyludzkich Orzech jest partnerem trudnym. W miłości zmysłowy i namiętny, bywa czasami wyrafinowany i chłodny. Jest też bezwzględnie wymagający i zazdrosny. Kto się z nim zwiąże, może liczyć na wiele dobrego, ale i złego.

GRAB - ESTETYZM

4-13.06 oraz 2-11.12

Grab to urodzony esteta. Bardzo dba o swój wygląd i kondycję fizyczną, poświęcając sporo czasu na treningi i diety. Marzy o sławie, lecz pomimo rozlicznych uzdolnień i talentów artystycznych brak mu niekiedy wytrwałości w dążeniu do celu. Nie lubi też podejmować ryzyka. Odpowiada mu najbardziej życie regulowane sprawdzonymi zasadami. Obdarzony jest naturą uczciwą i obowiązkową, lecz na wiele spraw spogląda z pobłażliwością i filozoficznym dystansem. Uczucia traktuje poważnie. Jest solidnym życiowym partnerem, choć zdarza mu się marzyć o odrobinie szaleństwa. Jego życie odmieni się, jeśli spotka kogoś, kto, uwierzywszy w jego talent, potrafi mu pomóc w karierze oraz podejmowaniu decyzji.

FIGOWIEC - WRAŻLIWOŚĆ

14.06-23.06 oraz 12-21.12

Sentymentalny i wrażliwy Figowiec to osobowość ciekawa, wszechstronna i niezależna. Obdarzony fenomenalnym poczuciem humoru i życzliwy w stosunku ludzi i zwierząt, jest na ogół lubiany, lecz wbrew pozorom nie wszędzie potrafi się zaaklimatyzować. Figowiec lubi naturę, słońce i swobodę, toteż jeśli nie znajdzie zajęcia ciekawego i luźnego na tyle, by udało się od czasu do czasu urwać w plener, staje się smutny i zgorzkniały. Ale otoczony miłością i ciepłem, pokonując odrobinę wrodzonego lenistwa, pracuje wytrwale, a jego trud przynosi owoce. Warto związać się z Figowcem, który choć nie należy do wiernych, romantycznych kochanków, dba o rodzinę i jest dobrym przyjacielem.

JABŁOŃ - MIŁOŚĆ

25.06-4.07 oraz 23.12-1.01

Piękna dla oka, sympatyczna Jabłoń cieszy się wielkim powodzeniem u płci przeciwnej. Zmysłowa, skłonna do flirtów i nieco sentymentalna, ma umiejętność pozytywnego myślenia. Potrafi też dodawać innym otuchy. Z natury bezinteresowna, skupia wokół siebie ludzi, czasem nawet zbytnio im ufając. Kochliwa za młodu, ustatkowuje się u boku odpowiedniego partnera i jest w związku lojalna. Prowadzi życie ruchliwe i ciekawe. Umie cieszyć się życiem. Ceni zarówno intelektualny ferment, jak przyjemności stołu. Nie zamartwia się na zapas, a niespodzianki, jakie niesie los, przyjmuje pogodnie. W jej naturze dominuje ciekawość świata, a logiczny umysł i inteligencja pozwalają jej pokonywać trudności.

JAŚMINOWIEC - DYPLOMACJA

1-14.05 oraz 5-11.11

Jaśminu to osoby bardzo ruchliwe i towarzyskie. Są uczuciowe i wrażliwe, łatwo je rozczarować a wtedy popadają w pesymizm. Uważani są za osoby nieufne ale są urodzonymi dyplomatami. Mają dużą dozę niezależności i nie lubią być krepowani zobowiązaniami. Nie licz na jego wspaniałomyślność choć z powinności wywiązuje się dobrze. Szybko się rozczarowuje się i nabiera uprzedzeń dlatego życie z nim nie należy do łatwych. Należy do rozsądnych rodziców i kocha dzieci, bo one wiąże z nimi nadzieje. Potrafi nieźle zarobić ale nie jest materialistą. Jest inteligentny i pracowity dlatego wysoko ceniony w miejscu pracy. Ogólnie to inteligentny, krytyczny umysł z dużą intuicją.

KASZTANOWIEC - SPRAWIEDLIWOŚĆ

15-24.05 oraz 12-21.11

Oryginalny i pełen wigoru, wszechstronnie utalentowany Kasztanowiec potrzebuje akceptacji i przestrzeni. Tymczasem, spontaniczny, a zarazem pełen wewnętrznych napięć, słowami czy zachowaniem potrafi zrazić do siebie innych. Ciężko przeżywa krytykę i rozczarowania. Mając wrodzone poczucie sprawiedliwości, Kasztanowiec potrafi jak rycerz stanąć do walki w słusznej sprawie. Jest obdarzony gorącym temperamentem i zmysłowy, lecz obawa przed brakiem akceptacji komplikuje jego życie uczuciowe, długo zatem szuka partnera. Naprawdę kocha tylko raz. Jego los zależy w dużym stopniu od przypadku. Czasami robi zawrotną karierę, a czasem, mimo talentów, przez całe życie "walczy z wiatrakami".

JESION - AMBICJA

25.05-3.06 oraz 22.11-1.12

Wyniosła i smukła sylwetka Jesionu nie ma sobie równej. Pociągająca jest również jego swoboda i pewność siebie - nic zatem dziwnego, że często święci on triumfy towarzyskie. Bystry, choć nieco egzaltowany Jesion, przewidujący i obdarzony licznymi talentami, mocno trzyma się ziemi, ambitnie dążąc do wyznaczonego celu. Jest nim sukces zawodowy i materialny. Jesion to czarujący kompan, lecz w sprawach miłości zazwyczaj zachowuje trzeźwość i bywa, że małżeństwo zawiera z rozsądku. Nie znaczy to, że jest złym partnerem. Opiekuńczy i odpowiedzialny, daje rodzinie oparcie i pewność. Potrafi też być dobrym przyjacielem, który pomaga przetrwać ciężkie chwile.

BRZOZA - TWÓRCZOŚĆ

24.06 - dzień przesilenia letniego

Subtelna i pozornie wiotka Brzoza obdarzona jest odpornością i niezwykłym, twórczym potencjałem. Odnajduje się szczególnie w dziedzinach szeroko pojętej sztuki. Trudno z nią konkurować, bo jej inteligencja, kreatywność, zdolność syntetycznego, logicznego myślenia połączone są zazwyczaj z wielką pracowitością, co gwarantuje sukces. Podobnie serio jak obowiązki zawodowe, Brzoza traktuje te prywatne, czule dbając o dom. Jest też stała w uczuciachi dobrze się czuje w rodzinie. Obdarzona nieprzeciętnymi talentami Brzoza to natura łatwa we współżyciu, tolerancyjna i pogodna. Nie stara się nikomu narzucać swoich zasad i nie zabiega szczególnie o dobra tego świata.

OLIWKA - MĄDROŚĆ

23.O9 - jesienne zrównanie dnia i nocy

Wytworna, łagodna, Oliwka ma charakter zrównoważony. Pogodna, o słonecznym uśmiechu, roztacza aurę optymizmu i spokoju. Można na niej polegać. Ma umysł filozofa. Kocha książki, ceni sobie mądrość i towarzystwo intelektualistów. Jest dobrym psychologiem i umie odkryć fałsz i obłudę. W miłości szanuje wolność partnera i bywa, że ratuje związek kosztem własnych cierpień. Ma wrodzone poczucie sprawiedliwości, potrafi włączyć się bezinteresownie w działania, które uzna za słuszne. Obdarzona inteligencją i intuicją, na ogół dobrze daje sobie radę w życiu. Żyje długo, w dobrym zdrowiu, do późnej starości zachowując intelektualną aktywność. Niekiedy poświęca się pracy naukowej.

BUK - WYNALAZCZOŚĆ

22.12 - dzień przesilenia zimowego

Przystojny, mocny Buk starannie dba o swój wygląd, do późnego wieku zachowując świetną figurę i kondycję. Z natury jest uparty i nieustępliwy. Wie, czego chce. Buk to materialista, mocno stąpa po ziemi. Nie jest typem donżuana ani rozrzutnika. Dba o rodzinę, starając się zapewnić jej stabilność i dobrobyt. Lubi wygodnie mieszkać, ceni sobie wzorowo prowadzony dom. Trzeźwy umysł, realistyczne podejście do świata i systematyczne dążenie do celu są gwarancjami jego sukcesów. Ma świetny zmysł organizacyjny, potrafi podjąć ryzyko i twórczo wybrnąć z trudnej sytuacji. Jest typem menedżera, toteż dobrze sprawdza się na stanowiskach wymagających podejmowania decyzji.

    Więcej o:

Skomentuj:

Horoskop celtycki. Jakim jesteś drzewem?