Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przyjęcie na trawie

Katarzyna Jodłowska

Ogród to nie tylko miejsce pracy, ale i także odpoczynku. W ciepłe letnie wieczory przeobraża się w miejsce spotkań z przyjaciółmi na łonie natury.

Promienie zachodzącego słońca, zieleń w pełnym rozkwicie to doskonała oprawa spotkań w ogrodzie. Odpowiednio dobrane dodatki pomogą stworzyć nam niepowtarzalną atmosferę. Możliwości aranżacji jest naprawdę wiele.

Szczypta elegancji

Któż z nas nie lubi rozkoszować się towarzystwem pięknych przedmiotów? Nieskazitelnie białe obrusy, naczynia z białego szkła o prostych formach sprawią, iż nasz stół będzie wyglądał dostojnie i bardzo odświętnie. Blasku dodadzą mu nie tylko wspaniałe wiktuały, ale też finezyjne, nastrojowe lampy i zmyślne bambusowe osłonki na wazony pełne polnych kwiatów.

Kiedy zapragniemy zanurzyć się w Oriencie, możemy sięgnąć po kolekcję inspirowaną kształtem i kolorystyką tradycyjnych japońskich naczyń lakowych. Doskonała geometria ich form tworzy niezwykłe efekty formalne. Spękana krystalicznie czerwona polewa stanowi oryginalne tło dla nawet najbardziej wyszukanych potraw. Nie powinniśmy też zapominać o nastrojowym oświetleniu naszego stołu. Na przykład tradycyjne świece w stalowej oprawie. Takie świeczniki ustawione na specjalnej tacy tworzą harmonijną kompozycję. Ich światło pięknie odbija się w stalowych przedmiotach.

Kolorowy zakątek

Nie ma nic bardziej ujmującego niż widok dzieci bawiących się w ogrodzie. Przygotowując przyjęcie warto zorganizować dla maluchów oddzielne miejsce do zabawy i jedzenia. Nasze pociechy będą czuły się wyróżnione, a my znajdziemy chwilę wytchnienia. Organizując kinder party, podejdźmy do tego praktycznie. Aby zminimalizować szkody i zaoszczędzić nam zmywania, proponuję użyć plastikowych naczyń. Dziś ich wybór na rynku jest ogromny. Praktycznie w każdym supermarkecie możemy znaleźć kolorowe szklanki, talerzyki, rureczki, tacki oraz inne akcesoria w bajkowych kształtach i kolorach, które stworzą dynamiczną kompozycję i bez trudu sprostają estetycznym wymaganiom naszych dzieci.

Odpoczynek na trawie

Większość przyjęć odbywa się przy stole. Ale czyż nie przyjemniej zorganizować je wprost na trawie? Mało zobowiązujący, sprawiający wrażenie przypadkowego nie wymaga wielogodzinnych przygotowań. By dobrze się prezentował, wystarczy wybrać zaciszne miejsce w cieniu drzew. Półcień i kilka pachnących świec zapewni nastrój prawdziwej sielanki. Dla bardziej wymagających wypoczynek w iście orientalnym stylu. Piękna zastawa wykonana z cienkiej porcelany - ręcznie malowanej, oryginalna chińska herbata podana w tradycyjny sposób, przeniesie nas do Ogrodu Pałacu Słońca w Pekinie. Kolorowe poduszki z prawdziwego jedwabiu zapewnią nam wygodę i relaks.

Skomentuj:

Przyjęcie na trawie