Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Meble ogrodowe [Co kupują ludzie]

red

Pielęgnacja ogrodu trwa cały rok, jednak to w porze wiosenno-letniej efekty pracy najbardziej cieszą oczy. Dlatego oprócz strefy użytkowej miłośnicy ogrodów przygotowują strefę towarzyską, czyli miejsce, w którym oprócz podziwiania ogrodu można pozwolić sobie na nieco rozrywki. Jak pokazują statystyki serwisu Okazje.info, wyposażenie tej części ogrodu zaczynamy od zakupienia altanek oraz domków ogrodowych, dopiero później zajmujemy się takimi elementami, jak meble i inne wyposażenie (baseny itd). Najmniejszy udział w sprzedaży przypada na hamaki

Komplet wypoczynkowy - stelaż z aluminium, pokrycie z tworzywa, Castorama
Komplet wypoczynkowy - stelaż z aluminium, pokrycie z tworzywa, Castorama
Fot. materiały promocyjne producentów

Altany i domki ogrodowe

W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na domek ogrodowy, nie tylko ze względów rekreacyjnych, ale również praktycznych. Tu najpopularniejsze są kategorie: altana, domek letniskowy, domek narzędziowy, domek ogrodowy, drewutnia i wiata. Biorąc pod uwagę cenę, najtańsze okazały się drewutnie, które można zakupić już za 180 zł. Najdroższe są domki letniskowe, których cena sięga ponad 51 tys. zł. Niemniej największą popularnością cieszą się domki ogrodowe - to trend, który można zaobserwować nie tylko za pośrednictwem Okazje.info. Numerem jeden są domki do przechowywania narzędzi i innych rzeczy jak np. rowery czy elementy wyposażenia rekreacyjnego w ogrodzie. Występują one w różnych gabarytach, kształtach (czterokątne, sześciokątne i ośmiokątne). Producenci, a wśród nich Andrewex, B&D, drewpack.pl czy Jagram proponują również dodatki w postaci dobudówek, jak i dedykowane meble.

Zestawy mebli ogrodowych

W przypadku mebli wypoczynkowych dużą popularnością cieszą się meble plecione i ratanowe. Występują w różnych konfiguracjach, choć producenci również dają kupującym możliwość indywidualnego tworzenia takich zestawów z pojedynczych elementów. Bardziej praktyczny i mniej czasochłonny jest mimo wszystko zakup gotowych zestawów, a takich nie brakuje. Ofert jest bardzo wiele - niektóre są unikalne, niektóre dostępne w więcej niż jednym sklepie. Ci, którzy stawiają na oryginalny styl, wybierali wśród propozycji jednooferowych. Tu bezkonkurencyjnym liderem okazały się eleganckie meble ogrodowe Mozaika - jako rynkowa nowość. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się: zestaw balkonowy mebli metalowych z plecionym oparciem Master Grill&Party i meble rattanowe Home&Garden Bahama Ekri. Z kolei wśród tych zestawów, które nabyć można w wielu sklepach, najpopularniejsze okazały się meble ogrodowe Bello Giardiano: Comodo, Calmo, Unico. Podsumowując wybory Internautów, należy zwrócić uwagę na fakt, że popularnością dwukrotnie większą cieszyły się zestawy jednoofertowe.

Hamaki i huśtawki

Ci, którzy stawiają na wypoczynek w ogrodzie mają sentyment do tradycyjnych kształtów i wzorów huśtawek i hamaków. Huśtawki wykonane najczęściej z drewna lub z metalu są jednoosobowe i wieloosobowe. Natomiast hamaki rozwieszone między drzewami lub umiejscowione na specjalnym stojaku przeznaczone są dla jednej osoby. Znanymi producentami huśtawek są Tadar, Nortpol, Patio, Master czy Avantgard, z kolei produkcją hamaków ogrodowych zajmują się m.in.: Amazonas, La Siesta, Currambera, Qubuss, Spokey, Voyager, Skagerak i Nortpol.

W ostatnim czasie największe zaufanie Internautów zdobyła firma Spokey, której hamaki można zastosować zarówno w ogrodzie, na działce, jak i podczas wycie- czek. Dużym powodzeniem, jeśli chodzi o zakup huśtawek, cieszy się ?rma Mastergrill, która zdominowała top 3 produktów w kategorii "Huśtawki ogrodowe”.

Parasole Ogrodowe

Niezależnie od pogody wypoczynek w ogrodzie umożliwia korzystanie z parasoli, które chronią nie tylko przed deszczem, ale i intensywnymi promieniami słonecznymi. Producenci, a przede wszystkim Doppler, Nortpol, Patio, Selco, Skagerak, Aptel, proponują różne typy parasoli. Popularne są zarówno typowe parasole do ogrodu ze stojakami (zestawy), jak i zacieniacze (zwane też markizami ogrodowymi) o różnych kształtach i wymiarach.

Grille i akcesoria do grillowania

Polacy uwielbiają odpoczynek przy grillu, szczególnie podczas ciepłych, słonecznych weekendów. Dzień spędzony w ogrodzie przy grillu często zastępuje kosztowny wyjazd w wolne dni. Niemal każdy posiada zestaw niezbędny do grillowania. Jak ustalili analitycy serwisu, choć wybór tych produktów nie jest duży, to zainteresowanie sięga ponad 86 %, biorąc pod uwagę całą kategorię "Grille ogrodowe i akcesoria”.

Internauci nie stronią jednak od kominków węglowych, które wpisują się w ogrodową architekturę i razem z roślinnością oraz pozostałym wyposażeniem ogrodu stanowią jedną całość. Najczęściej wybieranymi grillami są: elektroniczne, gazowe i węglowe. Najczęściej w naszym kraju spotyka się jednak grille węglowe typu "kosz”. Ze względu na dobrą jakość produktu wyróżniający się producenci to: Weber, Sagaform, Severin, Princess, Tefal czy Bosch.

Paleniska

Alternatywą dla grilli są paleniska ogrodowe, Myśląc o grillowaniu, należy wziąć również pod uwagę niezbędne dodatki: brykiety i rozpałki oraz artykuły do zwalczania komarów i innych owadów. Dużą popularnością wśród brykietów i rozpałek cieszą się brykiet drzewny Andrewex , węgiel drzewny Diabełek 680 Patimex oraz rozpałka para?nowa do grilla Weber . Z pozoru mało znaczący kłopot to owady, jednak podczas relaksu wieczorną porą mogą stać się bardzo uciążliwe. Jest na to kilka sposobów, które prezentuje producent akcesoriów na komary i kleszcze - BROS. Takim rozwiązaniem może być bomba na owady do zamgławiania , płytka owadobójcza lub preparat do zwalczania szkodników marki Mospilan . a szczególnie w sytuacjach, kiedy osób chętnych do skosztowania ciepłych potraw jest więcej. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają niewielki ogród - taki w którym nie zmieści się na przykład stały grill z kamienia. Wiodącym producentem palenisk jest Weber, oferujący zarówno stałe i przenośne miejsce na ognisko

Podsumowanie

Ogród coraz częściej utożsamiany jest z naturalnym przedłużeniem domu i jego wnętrza. Staje się nie tylko bezcennym dodatkiem do posesji, ale spełnia również wiele funkcji, które z roku na rok nabierają coraz większego znaczenia. Ogród to już nie tylko miejsce spotkań, rozrywki, ale również zakątek, w którym można się wyciszyć, zrelaksować dzięki pracom pielęgnacyjnym. A te nie byłyby możliwe bez odpowiedniego sprzętu Dane statystyczne porównywarki cen Okazje.info wskazują, że osoby które nabywały sprzęt ogrodniczy, stawiały na czołowych producentów, mając na uwadze jakość ich wykonania, opinie oraz serwisowanie. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się tu kosiarki, choć miłośnicy ogrodów dostrzegają też potrzebę używania narzędzi ręcznych do prac pielęgnacyjnych. Przygotowanie ogrodu to połowa sukcesu - drugą stanowi wyposażenie go w odpowiedni sprzęt wypoczynkowo-rekreacyjny. Tu specjaliści porównywarki cen widzą skok popularności mebli rattanowych, które można postawić w ogrodzie i dopasować do indywidualnych gustów i potrzeb. Domki narzędziowe, w których można przechowywać różnego rodzaju narzędzia, jak i rowery, to trend, który rozwija się już od ubiegłego roku. Użytkowa strefa zaczyna z sezonu na sezon harmonijnie współgrać ze strefą rozrywkową. Pozwala to na wniosek, że praca w ogrodzie zaczyna być traktowana jako forma rekreacji, nie jako obowiązek. Jaka więc może być przyszłość ogrodnictwa? własny ogród stanie się popularnym miejscem relaksu, traktowanym równorzędnie z wypadami do zoo, czy kina, ogród będzie coraz bardziej przypominał naturalny ekosystem z wykorzystaniem recyklingu, roślin niewymagających szczególnej pielęgnacji, roślin leczniczych, ziołowych, a przede wszystkim warzyw (warzywa będą traktowane jako rośliny ozdobne), zmierzanie w kierunku zmniejszania ilości czasu poświęconego pracom pielęgnacyjnym, w szczególności podlewaniu, usuwaniu chwastów i szkodników.

 

Pełen raport przygotowany przez serwis Okazje.info znajdziecie również tutaj.

    Więcej o:

Skomentuj:

Meble ogrodowe [Co kupują ludzie]