Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dekoracyjne podłoża dla roślin doniczkowych

Aldona Zakrzewska

Dzięki kolorowym żwirkom i żelom kompozycja w szklanej osłonce może się zmieniać jak w kalejdoskopie. Niektóre tego typu podłoża gromadzą też wilgoć.

WNETRZA ROSLINY GUZMANIA , KALANCHOE PODLOZE ZEL STYLIZACJA MALGORZATA KALENIK FOT. KRZYSZTOF ZASUWIK PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 11 (181) - 11.2006 SLOWA KLUCZOWE: ROSLINY WNETRZA
Barwne podłoże w szklanych osłonkach powinno harmonizować z odcieniem kwiatów (na zdjęciu kalanchoe i guzmania) oraz wystrojem mieszkania.
Fot. Krzysztof Zasuwik
Donice i osłonki z niebarwionego przezroczystego szkła są kolorystycznie neutralne, harmonizują z każdą barwą. Kiedy jednak nam się znudzą, łatwo "pomalować" ich ścianki ozdobnym żwirkiem, piaskiem czy paciorkami (wsypanymi pomiędzy doniczkę a osłonkę) - na jeden kolor lub w barwny deseń. Można też wymieszać podłoże w doniczce z hydrożelem (dostępnym w postaci kolorowych galaretek o różnych kształtach), mającym tę dodatkową zaletę, że absorbuje wodę i stopniowo ją uwalnia. W efekcie nawet rzadko podlewanym roślinom nie grozi przesuszenie. Jeśli części preparatu nie zmieszamy z podłożem, lecz wyścielimy nim (od wewnątrz) szklane ścianki, powstanie kolorowa kompozycja.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dekoracyjne podłoża dla roślin doniczkowych