Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Święto róż w Ogrodzie Botaniczym UW

red.

Miłośnicy ogrodów będą mieli dylemat jak spędzić nadchodzący weekend. Jeśli lubisz królową kwiatów, nie powinieneś się dłużej zastanawiać i skierować swoje kroki do Ogrodu w Alejach Ujazdowskich.

Róża
Róża
Fot. Anna Dąbrowska
W najbliższą sobotę odbędzie się już XII edycja Festiwalu Róż. Patrząc na program można dostać zawrotu głowy. Ilość imprez jest tak duża, że może zabraknąć czasu na ich oglądanie.

Start - 12 lipca o godzinie 10. Do godziny 18 wykłady będą przeplatać się z pokazami florystycznymi oraz warsztatami. I tak na początek znani floryści wezmą udział w konkursie na najpiękniejszy bukiet ślubny. Od 10.30 -12 będzie można podpatrywać ich jak mierzą się z tematem "Lata pachnącego lipą". W tym samym czasie odbędzie się wykład "Dzika róża lekarstwem XXI wieku".

W samo południe swoje seminarium o Hortiterapii wygłosi Zofia Wojciechowska - Prezes Instytutu Hortiterapii. O 14 obejrzeć będziemy mogli prace Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej - Dyplomowanej Sędziny Sztuki Florystycznej - które będą do zakupienia na licytacji.

To nie koniec atrakcji przypadających na sobotnie popołudnie. Będziemy mieli do wyboru dwa warsztaty - florystyczny który poprowadzi Karolina Ładyżyńska-Skrzypek - mistrz florystyki, lub Zielone Warsztaty Hortiterapii - leczenie ogrodami - dla dzieci. Ostatnią atrakcją tego wieczoru będzie koncert kameralny młodych muzyków - Beneficjentów Funduszu na Rzecz Dzieci.

Niedzielny poranek rozpoczynają godne polecenia Zielone Warsztaty Hortiterpii przeznaczone dla całej rodziny, podczas których kwiatowe zabawy zademonstruje Zofia Wojciechowska - Prezes Instytutu Hortiterapii. Równocześnie z rodzinnymi zajęciami z leczenia ogrodem zostanie powtórzony wykład '"Dzika róża lekarstwo XXI wieku". O godzinie 13.30 rozpoczną się godzinne zajęcia dla dzieciaków - Zielone sztuczki w ogrodzie - przygotowane przez Instytut Hortiterapii. A na deser - czekają na nas jeszcze dwa wydarzenia festiwalowe: pokaz florystyczny mistrzyni florystycznej Karoliny Ładyżyńskiej (15 godz.) oraz warsztaty florystyczne dla dorosłych - prowadzone przez Annę Nizińską (16 godz.).

Wejście na festiwal jest w cenie wejściówki do Ogrodu Botanicznego UW- 10 zł bilet normalny, 5 ulgowy.

Skomentuj:

Święto róż w Ogrodzie Botaniczym UW