Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hotele dla zapylaczy

red.

W kwietniu w 17 polskich miastach rozpoczęliśmy budowę 100 nowych hoteli dla dzikich owadów zapylających. Przyłącz się do akcji i sam wybuduj hotel. To proste.

Mapa hoteli owadów
Mapa hoteli owadów
Google maps

Pierwsze dwa stoją już w Warszawie, a kolejne niedługo staną w Białystoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze. Hotele zapewnią schronienie pszczołom, trzmielom i innym pożytecznym owadom, które z coraz większym trudem znajdują dla siebie bezpieczną przestrzeń w miastach.

Środki na budowę stu hoteli zebraliśmy we wrześniu 2013 w ramach akcji „Adoptuj Pszczołę". Akcję wsparło ponad pięć tysięcy wspaniałych osób. Jest to kolejna odsłona kampanii mającej na celu ochronę pszczół miodnych i dziko żyjących owadów zapylających, które masowo wymierają m.in. w wyniku chemizacji rolnictwa, zmian klimatycznych, chorób oraz niszczenia ich siedlisk.

 

Ty też możesz zbudować hotel dla owadów!

To proste! Wystarczy, że pobierzesz poradnik i wybierzesz model, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Znajdziesz w nim kilka propozycji - od tych najprostszych, np. na balkon, które z powodzeniem zbudujesz ze swoim dzieckiem, po konstrukcje bardziej skomplikowane, typowo ogrodowe.

A wszystko z łatwo dostępnych i niedrogich materiałów, w tym materiałów z recyklingu, np. pustych butelek czy opakowań po sokach. Pobierz poradnik i pomóż owadom zapylającym

    Więcej o:

Skomentuj:

Hotele dla zapylaczy