Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

7 pomysłów na biuro na balkonie, tarasie czy ogrodzie

Aldona Zakrzewska

Biuro w ogrodzie, na balkonie lub tarasie? Tak! Kontakt z naturą sprzyja kreatywności, rośliny dostarczają tlenu, a kolor zielony uspokaja.

CR3NYR The Plankbridge Shepherd's Hut Garden Sponsor: Plankbridge Hutmakers Ltd Artisan Garden at RHS CHelsea Flower Show 2012 SLOWA KLUCZOWE: Plankbridge Shepheds Hut Garden [Artisan Garden] [Plankbridge Shepheds Hut Garden] RHS Chelsea Flower Show 2012 [RHS Chelsea Flower Show 2012] Artisan Garden hut shed writer's hut outdoor office Plankbridge Hutmakers
Taki gabinet na kółkach z pewnością przypadnie do gustu osobom parającym się wolnym zawodem. Pomieści wszystko, co niezbędne w biurze, a zarazem jest kameralną kryjówką ułatwiającą skupienie.
Fot. ALAMY

Dzięki dostępowi do internetu coraz więcej osób pracuje w domu. W cieplejszych miesiącach roku warto mieć gabinet na świeżym powietrzu - we własnym ogródku, na balkonie lub tarasie. Taki wydzielony zakątek to rewelacyjny pomysł, bo łączymy przyjemne z pożytecznym.

Aby jednak w miejscu pracy pod chmurką łatwo było się skupić na papierach, dokumentach i bieżących zadaniach, trzeba sobie taki kącik odpowiednio zorganizować. Powinno się w nim znaleźć wygodne siedzisko, stolik pod komputer, półka na książki czy czasopisma. Gdy miejsca jest mało, nasze stanowisko pracy może "zawisnąć" na barierce balkonu w postaci blatu, na którym zmieszczą się laptop i książka. W większym ogrodzie biuro można urządzić na tarasie, werandzie czy w wolno stojącej altanie.

Ważne jest również oczywiście otoczenie roślin - w ich towarzystwie praca pójdzie jak z płatka. Ważne, aby zdobiąc, nie krępowały nam swobody ruchów i zanadto nie ograniczały dostępu światła. A wybierając łatwe w uprawie gatunki, będziemy się mogli skoncentrować na pracy, nie zaś na ich pielęgnowaniu.

Warto wiedzieć

Wybierając rośliny do biura w plenerze, zwracajmy uwagę na ich zapachy, które - podobnie jak barwy - wpływają na sprawność szarych komórek. Np. wytrawny aromat lawendy, ziół czy iglaków uspokaja, a słodka woń heliotropu, tytoniu ozdobnego oraz lilii pobudza i dodaje energii.

Skomentuj:

7 pomysłów na biuro na balkonie, tarasie czy ogrodzie