Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dekoracja stołu na garden party

Pelargonium for Europe, Katarzyna Jodłowska

Dekoracja stołu to główny punkt każdej imprezy w ogrodzie. Stół znajduje się w centrum każdego spotkania towarzyskiego - zarówno w domu, jak i na zewnątrz, przy śniadaniu z rodziną, podczas letniej imprezy lub kolacji z przyjaciółmi. Jeśli chcemy nadać temu kluczowemu miejscu spotkań uroczysty charakter, musimy zadbać o kwiatowe dekoracje.

Dekoracja stołu
Dekoracja stołu
Fot. Pelargonium for Europe

Dekoracja stołu kwiatami

Mimo że w ciepłym sezonie jest dużo roślin, wybór najczęściej pada na pelargonie. Te wszechstronne, pochodzące z Afryki Południowej piękności prezentują się wspaniale nie tylko w doniczkach i skrzynkach balkonowych, ale też jako kolorowe ozdoby stołu. W doniczkach lub cięte, dzięki zachwycająco bujnemu i kolorowemu ukwieceniu, tworzą wakacyjny klimat i radosną atmosferę.

Dekoracja z butelki i wrzośców

Dekoracja stołu w ogrodzie: pelargonie w złotych jabłkach

Gwarantowany efekt „WOW”. Letnia dekoracja stołu wykonana z pelargonii i jadalnych jabłek z pewnością zachwyci gości na imprezie w ogrodzie. Tę bajecznie kolorową kompozycję można w prosty sposób wykonać samodzielnie. Wystarczy przygotować kilka ciętych pelargonii, jabłka, próbówki, złotą farbę w spreju, stalową trawę i szpilki.  Najpierw usuń z jabłek gniazda nasienne specjalną drylownicą do jabłek. Następnie pokryj częściowo jabłka złotą farbą i pozostaw do wyschnięcia. Do każdego wsuń probówkę i napełnij wodą mniej więcej do połowy. Włóż do nich cięte pelargonie, przystrój jabłka stalową trawą i zabezpiecz ją szpilkami. Gotowe!

Dekoracja stołu
Dekoracja stołu
Fot. Pelargonium for Europe

Dekoracja stołu winietki

Kwiatowe dekoracje z imionami gości są uroczą alternatywą dla zwykłych winietek i ciepłym, osobistym powitaniem. Dwa pomysły na wzór winietki:

Pierwsza wersja nadaje się na każdą okazję i jest błyskawiczna w przygotowaniu. Pojedynczą łodygę pelargonii rabatowej zawiń w różek z papieru i przewiąż w połowie sznurkiem z wypisaną winietką. Ułóż dekorację na małym talerzyku. W ten sposób, kwiatostan pelargonii rabatowej wygląda jak mały bukiecik. Cięte pelargonie pozostaną dłużej świeże w wypełnionych wodą próbówkach. Alternatywnie możesz owinąć łodygę zwilżonym mchem i osłonić go folią typu stretch. Wskazówka: ze względu na różnorodność kolorów i kształtów kwiatów, tego typu kwiatowe powitanie można dostosować do każdego otoczenia. Zupełnie inny efekt uzyskasz, gdy zamiast zwykłego papieru i sznurka użyjesz ozdobnego papieru i wstążki.

Dekoracja stołu
Dekoracja stołu winietka
Pelargonium for Europe

Pomysły na dekoracje podpatrzone w restauracjach

Druga wersja winietki pasuje w szczególności do świątecznego, wielkanocnego stołu. Stworzysz ją w mgnieniu oka: ostrożnie przełóż świeżo ściętą łodygę pelargonii przez wydmuszkę i zawiąż wokół niej ozdobną kokardę. Napisz imiona na wydmuszkach. Wedle uznania możesz użyć plastikowych fiolek lub zwilżonego mchu do nawodnienia kwiatów. Wskazówka: klasyczne, ogrodowe pelargonie zwykle nie są jeszcze w pełnym rozkwicie w czasie Wielkanocy, warto zastąpić je domowymi pelargoniami angielskimi.

Dekoracja stołu wielkanocnego
Dekoracja stołu wielkanocnego
Pelargonium for Europe

Pelargonie w doniczkach jako dekoracja stołu

Obficie kwitnące pelargonie w ozdobnych doniczkach to ozdoba stołu, którą wykonasz w szybki i prosty sposób. Różowe pelargonie w dobranych doniczkach, ustawione w rzędzie biegnącym przez środek stołu, są prostą, a przy tym atrakcyjną, kwiatową dekoracją.

Stylowe dekoracje do ogrodu

Pelargonie w puszkach jako dekoracja stołu

Puste puszki idealnie prezentują się na letnim stole w charakterze doniczek. Wykonanie tej prostej ozdoby zajmuje dosłownie chwilkę. Z puszek usuń etykiety, a następnie dokładnie je umyj. Zalecamy użycie otwieracza do puszek, który nie pozostawia ostrych krawędzi. Zasadź pelargonie bezpośrednio w puszkach i udekoruj je wedle uznania wstążkami lub sznurkiem. Wskazówka: kilka otworów w dnie puszki i warstwa keramzytu zapewnią odpływ nadmiaru wody. Kwiaty najlepiej podlać przed nakryciem do stołu. Świetnym uzupełnieniem dekoracji będą małe świeczki umieszczone w lampionach wykonanych ze słoików po dżemie.

Dekoracja stołu
Dekoracja stołu puszki
Pelargonium for Europe

Dekoracja stołu - lody z pelargoniami

Niezwykłą dekoracją stołu będą lody z pelargonii. Wystarczy kupić gotowe wafelki od lodów, włożyć tam gąbkę florystyczną i umocować w niej obcięte kwiatostany pelargonii.

Dekoracja stołu
Dekoracja stołu lody z pelargonii
Fot. Pelargonium for Europe
    Więcej o:

Skomentuj:

Dekoracja stołu na garden party