Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

22 pomysły na udaną imprezę w ogrodzie

Katarzyna Jodłowska

Wszyscy jesteśmy stęsknieni za ciepłymi dniami. Gdy w końcu nadejdą, warto wykorzystać je i zorganizować imprezę w ogrodzie. Podpowiadamy, jak szybko i tanio zorganizować garden party.

Lampiony i dekoracje w jednym
Lampiony i dekoracje w jednym
Fot. Carolina Grupilo

Impreza w ogrodzie to doskonała okazja, by spotkać się ze znajomymi i popisać się przed nimi swoją kreatywnością. Pokażemy wam kilka fajnych pomysłów, które ułatwią zorganizowanie imprezy.

Dekoracje

Na każdym przyjęciu ważna jest oprawa. Przygotowując imprezę w ogrodzie, możemy z powodzeniem wykorzystać ogrodowe akcesoria. Bardzo ładnie będą wyglądać pojedyncze kwiaty wpuszczone w butelki po winie lub główki kwiatów pływające w ceramicznych doniczkach wypełnionych wodą. Gości z pewnością zaskoczą kostki lodu z zamrożonymi w środku niewielkimi kwiatami czy też kolorowe kwiaty w sałatce lub na talerzu. Sprawdź, jakie kwiaty są jadalne.

Dekoracja stołu
Dekoracja stołu
Fot. uncommon designs

Zimne napoje

W upalne dni powinniśmy zadbać o chłodne napoje dla naszych gości. Na stole wystarczy woda z miętą i kostkami lodu. Dobrze zorganizować tymczasową ogrodową lodówkę, żeby mieć wszystko pod ręką i nie musieć biegać po zimne napoje do domu. W takiej roli świetnie sprawdzi się taczka wypełniona lodem, miski z mrożonymi balonami wypełnionymi wodą czy w końcu przenośna lodówka z samodzielnie wykonanymi lodowymi wkładami z butelek po wodzie. Obecnie hitem na imprezach są lodowe kieliszki.

Balony wypełniamy wodą i wkładamy do zamrażanrki
Balony wypełniamy wodą i wkładamy do zamrażanrki
Fot. asubtlerevelry

Pełna samoobsługa

Najłatwiej będzie, gdy zorganizujemy imprezę w formie szwedzkiego stołu. Ustawy skrzynie z napojami, stół z przekąskami, miejsce na brudne naczynia, kosze na śmieci i siedziska.
Można postarać się o zabawnie wyglądające przekąski, np. kanapeczki wyglądające jak biedronki. Najważniejsze jednak, żeby na stole było ciekawie i po imprezie nie trzeba było zmywać zbyt wielu naczyń. Na start możemy wystawić czipsy podawane wprost z opakowań, napoje ze słoików i sałatki w skórkach pomarańczy.

Kanapki biedronki
Kanapki biedronki
Fot. Pixabay/CC0

Oświetlenie

Bardzo dobrym i tanim pomysłem jest umieszczenie świec w dużych słoikach lub zawieszenie na drzewach metalowych puszek z dziurkami.

Lampiony z puszek po konserwach
Lampiony z puszek po konserwach

Na komary i słońce

Ciesząc się słońcem, często zapominamy, by zabezpieczyć się przed nim a także przed insektami. Dlatego warto przygotować dla zapominalskich niewielki pojemnik z kremem przeciwsłonecznym i środkiem przeciwko komarom i kleszczom.

    Więcej o:

Skomentuj:

22 pomysły na udaną imprezę w ogrodzie