Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zielone ściany

Pressland, KJ

Zielone ściany w mieszkaniu to marzenie wielu z nas. Mi zawsze wydawało się, że trudno jest uprawiać rośliny w ściennych modułach. Przemierzając internet trafiłam na ciekawy system, który to umożliwia. Sami sprawdźcie jak działa.

Zielone ściany
Zielone ściany VERSA GARDEN HYDROPONIC PLUS
Fot. Aquael

Zielone ściany

Zaciekawił mnie nowy produkt firmy AQUAEL a mianowicie innowacyjne moduły VERSA GARDEN. Jest prosty w obsłudze i służy do tworzenia tzw. „zielonych ścian” z roślin na elewacjach budynków i innych pionowych powierzchniach w domu i w ogrodzie.

Zielone ściany

Zielone ściany w salonie

Moduły VERSA GARDEN mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Można je ze sobą łączyć. Pozwalają na stworzenie unikalnych, żywych, zielonych ścian z roślin, które staną się niekwestionowaną ozdobą każdego ogrodu, balkonu, tarasu lub salonu oraz obiektem zazdrości sąsiadów. Stanowią niebanalną dekorację, zaś ich obsługa zabiera zaledwie kilka minut dziennie.

Obrazy z mchu i kwiatów

Zielone ściany we wnętrzach

Doskonale nadają się do tworzenia niepowtarzalnych kompozycji roślinnych nawet na niewielkiej przestrzeni, pozwalając na zagospodarowanie wolnych fragmentów ścian. To idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników zieleni, dzięki któremu pielęgnacja roślin stanie się prosta jak nigdy przedtem!

Zielone ściany łatwy montaż

Moduły składają się z połączonych ze sobą kuwet, w których można umieścić doniczki z dowolnymi roślinami. Każdy moduł zawiera cztery rzędy kuwet na trzy doniczki każda (łącznie mieści się w nim 12 standardowych doniczek o wysokości 90 mm i średnicy 120 mm). Do jego montażu służą dołączone w komplecie kołki rozporowe.
Instalacja urządzenia jest stosunkowo prosta i nie wymaga szczególnej wiedzy technicznej.

Ogrody wertykalne. Ściany zieleni

Zielone ściany prosta obsługa

Ogromną zaletą modułów jest nieskomplikowana obsługa. Polega ona na regularnym dolewaniu wody wyłącznie do górnej kuwety. Ciecz spływa w dół za pomocą systemu kanalików i równomiernie nawadnia wszystkie rośliny w całym module, zaś jej nadmiar gromadzi się w dolnej kuwecie. Donice wyposażone są w kanały przelewowe umożliwiające automatyczne ustalenie poziomu wody oraz zapobiegające przelaniu.

Zielone ściany - zobaczcie jak to działa

Zielone ściany cena

Na pewno się zastanawiacie jaki jest koszt takiego urządzania? W zestawie jest 9 pojemników na rośliny. Moduł jest kompletnie wyposażony w oświetlenie LED, doniczki i podłoże hydroponiczne, oraz pompę cyrkulacyjna umożliwiającą bezproblemową uprawę. Aquel, ok. 80 zł

Zielona ściana a zdrowie

Projektanci posiłkują się mobilnymi roślinnymi panelami by tworzyć ogrody wertykalne w domu. Rządzi dziś ekologia, która nie tylko jest bardzo korzystna dla ludzkiego zdrowia, ale także takie realizacje przy użyciu "zielonych ścian" są niezwykle oryginalne i eleganckie. Nie da się przecenić ich obecności w mieszkaniu - oczyszczają, nawilżają i odparowują powietrze.

Skomentuj:

Zielone ściany