Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Cissus rombolistny

Cissus rhombifolia

Encyklopedia roślin: Cissus rombolistny

Kategoria

pnącza

Kolor liści

ciemno zielone

Odczyn gleby

kwaśny

Stanowisko

półcień

Wilgotność gleby

wilgotna

Wysokość

powyżej 5 m

Cissus rombolistny (Cissus rhombifolia). Pnąca roślina pokojowa, silnie krzewiąca i wytrzymała. Liście dłoniaste, trójlistkowe, ciemnozielone, błyszczące i delikatnie, rzadko ząbkowane. Wytwarza wąsy czepne, za pomocą których wspina się po podporach. Nadaje się również do uprawy w pojemnikach wiszących i do hydroponiki. Kwiaty niepozorne, owoce- twarde jagody.

Rozmiary Wysokość do kilku metrów, co roku przyrasta 60-100 cm.

Odmiany 'Ellen Danica' - silnie rosnąca odmiana o efektownie powcinanych liściach, 'Mandiana' - pokrój zwarty, liście lekko owłosione i czerwone od spodu.

Kwitnienie Lato.

Stanowisko Mieszanka ziemi inspektowej, liściowej, torfu i piasku , stale wilgotna. Wymagania świetlne małe, nie znosi bezpośredniego nasłonecznienia. Może stać w zacienionym miejscu, z dala od okna.

Wilgotność powietrza Zraszamy 2 razy na tydzień latem i zimą przy centralnym ogrzewaniu. Latem temperatura pokojowa, a minimalna temperatura zimą 13oC.

Podlewanie i nawożenie Podlewamy umiarkowanie, dwa razy w tygodniu, latem i zimą przy centralnym ogrzewaniu. Przed kolejnym podlaniem ziemia musi przeschnąć. Cissus bardzo źle znosi nadmiar wody. Zasilamy płynnym nawozem wieloskładnikowym, co 14 dni.

Pielęgnacja Należy uważać, żeby nie przelać roślin. Możemy stosować nabłyszczacz raz w miesiącu.

Przesadzanie Każdej wiosny, a szybko rosnące rośliny nawet II raz w połowie lata. Większym roślinom wymieniamy wierzchnią warstwę ziemi.

Rozmnażanie Sadzonki, najlepiej zdrewniałe, 4-6 cm z przynajmniej jednym liściem, II-IX.

Najczęstsze choroby i szkodniki Mszyce, wełnowce, przędziorki.

1 z 1Encyklopedia roślin: Cissus rombolistny